Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 11. 2015 09:10:28

cmaja
Člen
Registrace: 10. 11. 2015
Příspěvků: 3

Databáze firem a spřažená databáze kontaktních osob

Dobrý den,
jsem úplný začátečník v databázovém programu BASE (no spíše obecně v databázových programech). Prošel jsem se na openoffice.org základní návod na base. Měl bych na Vás jako odborníky dotaz, jestli je to vůbec s programem base možné.

Vytvořil jsem si dvě tabulky. Jedna hlavní tabulka, kde jsou vypsané firmy – název, adresa, stát, email, tel, web ,atd. Pak druhou vedlejší tabulku, kde jsou vypsané kontaktní osoby (jméno, příjmení, email, tel, funkce, atd), které chci aby byli spojené s hlavní tabulkou. Ve vedlejší tabulce jsem tedy vytvořil nazev_firma spojil s hlavní tabulkou pomocí cizího klíče. Moje myšlenka je taková, že bych chtěl pak ve formuláři vidět všechny údaje o firmě a pak na té kartě firma tabulečku kontaktních osob, které jsou právě spjaté s tou danou firmou.

Je to možné pomocí programu base nebo jsou moje myšlenky špatné?

Offline

#2 10. 11. 2015 09:36:44

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Databáze firem a spřažená databáze kontaktních osob

To je možné. Podívejte se na vazby. Ty kontaktní osoby pak dejte do formuláře jako seznam (s roletkou, nebo bez). Trošku pracnější provedení Vám umožní i zobrazovat podle výběru individuální email, telefonní číslo a podobně. Ten snadnější postup spočívá v tom, že tyto data slepíte do jednoho záznamu.

Editoval neutr (10. 11. 2015 09:37:49)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 10. 11. 2015 10:46:17

cmaja
Člen
Registrace: 10. 11. 2015
Příspěvků: 3

Re: Databáze firem a spřažená databáze kontaktních osob

Děkuji za odpověď. Večer se na to podívám. S největší pravděpodobností budu mít pak další otázky. Nicméně nyní, když jsem na stránce openoffice.cz, nezobrazuje se mi vůbec menu. Odkaz na screen:
https://drive.google.com/file/d/0B2xggl … sp=sharing

Offline

#4 10. 11. 2015 12:12:30

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Databáze firem a spřažená databáze kontaktních osob

Asi se Vám to seká. Ony ty stránky se přesměrovávají a proto se také dlouho načítají. Ale problém bude spíš někde u Vás. Dejte zotavení (F5).


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 10. 11. 2015 12:35:57

cmaja
Člen
Registrace: 10. 11. 2015
Příspěvků: 3

Re: Databáze firem a spřažená databáze kontaktních osob

Stránky se načítaly dobře do té doby než jsem se zaregistroval a přihlásil. Na jiném PC, kde nejsem přihlášen to jede v pohodě, ale jakmile se přihlásím na účet stránky se nenačtou a zůstanou jak to bylo na odkazu výše. Ale to nemusíte řešit, to si vyřeším sám.

Offline

#6 10. 11. 2015 14:41:39

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006
Příspěvků: 112

Re: Databáze firem a spřažená databáze kontaktních osob

Ak môžem poradiť....
Je to relatívne jednoduché, stačí ku každému kontaktu uviesť firmu a vytvoriť reláciu pomocou tohoto poľa s tabuľkou s firmami.
Potom stačí aby vo formulári, kde hlavným zdrojom údajov bude tabuľka firma, bol podformulár s údajmi z tabuľky s kontaktami.

Offline

Zápatí