Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 21. 10. 2015 09:08:40

homi
Člen
Registrace: 18. 12. 2013
Příspěvků: 28

Cloudove uloziste pro open/libre office dokumenty

Hledam nejake reseni pro ulozeni dokumentu nekde na cloudu, asi Gdrive,Onedrive ci Dropbox tak,aby po kliknuti na soubor se mi tento otevrel v lokalni calcu(write) a ja mohl soubor v nem cist/editovat. Jde to nejak nastavit? Mi se otevre nejaky cloudovy editor, ne moc funkcni.
Nasel nejakou zpravu, ze Varga chysta nejaky connect Onedrive, ale zadne podrobnosti jsem nenasel.

Offline

#2 21. 10. 2015 09:11:37

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: Cloudove uloziste pro open/libre office dokumenty

Instalace Dropboxu zajišťuje kopie souborů na vašem disku, tedy všechny soubory se editují ve vašich asociovaných programech. Podobně pracují i jiné cloudy (SeaFile), ale možná ne všechny.


LibreOffice 5.4.

Offline

#3 21. 10. 2015 12:02:20

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Cloudove uloziste pro open/libre office dokumenty

Používám Drive od googlu, s tím, že přes lokálního klienta synchronizuji adresáře. Dokument otevírám z lokálního disku a klient se stará o aktualizaci v cloudu. Je to sice krkolomné, ale funguje to.

Editoval Zvedavec (21. 10. 2015 12:02:38)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#4 22. 10. 2015 08:58:36

homi
Člen
Registrace: 18. 12. 2013
Příspěvků: 28

Re: Cloudove uloziste pro open/libre office dokumenty

Diky za odpovedi, nejakou synchronizaci maji vsechny uvedene cloudy, pripadne mozno pouzit nenativni program. Pouzivam goodsync, ktery oblouzi vsechny uvedene a mnohe dalsi.
Mi jde o prohlizecove reseni, kdyz nejsem zrovna u sveho stroje. A hlavne o kooperaci s jinymi uzivately, kteri google(MS, DP) ucet ani nemaji. Ale maji MSOffice nebo OpenOffice.

Offline

#5 22. 10. 2015 09:27:12

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Cloudove uloziste pro open/libre office dokumenty

To mi říká, že směšujete různé problematiky. Jednou z nich je práce z kanecel. balíku (nějakého) "do" a "z" cloudu.
     Ta druhá problematika je zobrazování dokumentu v prohlížeči. Když se má určitý dokument v prohlížeči zobrazit (většinou nelze editovat, jen prohlížet) tak potřebujete rozšíření prohlížeče (alespoň pro některé typy dokumentů existují - například pro Writer ve Firefoxu).
     Takže pokud určitý typ dokumentu (AOO, LO) prohlížeč nepodporuje, doporučuji uložit jako mikrosoftí formáty, které podporované browsery bývají (bohužel, nebo spíš bohu dík alespoň za to).


     Existovaly udělátka pro Google a Zoho, ale po nějaké době přestaly fungovat z části, nebo úplně. Myslím že v souvislosti s prudkým vývojem a verzováním LO.


     To je asi vše. Jenom připomenu, že když své dokumenty takto používáte například ke konzultacím a očekáváte určité téma, tak si můžete udělat sadu instruktážních videií jednoduchým nahráním obrazovky a pak stvořit html stránku s odkazy na tato videa. (Pozn: existuje rozšíření "obrazovka přednášejícího" které ale funguje jen z klasického stroje).


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 22. 10. 2015 09:52:32

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Cloudove uloziste pro open/libre office dokumenty

Mám stejný názor - editace v prohlížeči vs. lokální editor jsou dvě věci.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#7 22. 10. 2015 10:15:20

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Cloudove uloziste pro open/libre office dokumenty

Ještě mne napadlo, že pokud jste fyzicky přítomen (při prezentaci), problém by vyřešila portable verze na USB. Pokud budete mít více jak 32 MB, tak se Vám tam vejdou i pracovní adresáře a máte po problému. Z USB spustíte obslužné programy normálně.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí