Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 20. 10. 2015 17:14:52

OndraK
Člen
Registrace: 15. 6. 2013
Příspěvků: 8

Chybné výpočty v tabulkách ve Writeru [VYŘEŠENO]

Dobrý den,

nedávno jsem ve writeru objevil naprosto úžasnou funkci, která mi umožňuje ve Writeru pracovat s tabulkami podobným způsobem jako v Calcu, což se mi neskutečně hodí. Jenže jsem narazil na nepříjemnou a pro mě nepochopitelnou chybu. Při výpočtu průměru mi program vrátí hodnotu 10x vyšší než při identické syntaxi v Calcu. Obsah buněk mám zaokrouhlený na dvě desetinná místa. Netuším, kde by mohl být problém. Pokud by někdo věděl, jak řešit tento problém, tak budu velmi vděčný :-)

Snímek obrazovky: https://ctrlv.cz/I9Uv

Editoval OndraK (20. 10. 2015 19:49:04)

Offline

#2 20. 10. 2015 18:03:51

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Chybné výpočty v tabulkách ve Writeru [VYŘEŠENO]

To bude tím, že Writer nezná stejnou syntaxi jako Calc. Musíte zadat "vzorec" z nabídky "tabulka". Tam uvidíte nabídku statistických funkcí. Je tam sice střední hodnota, ale není to average. Mimoto je tam jen málo možností. Pokud chcete složitější výpočty musíte udělat export z Calcu.


     Teda šlo by něco nasimulovat makrem, ale to bych neviděl jako optimální řešení :-) Něco podobného jsem dělal pro šablony, ale ubezpečuji Vás, že v Calcu je to mnohem lepší a export (import) snadný. Nežli vypíšete tabulku ve Writeru, měl byste 5 x provedený export z Calcu kde se zadává mnohem lépe..

Editoval neutr (20. 10. 2015 18:04:53)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 20. 10. 2015 19:48:39

OndraK
Člen
Registrace: 15. 6. 2013
Příspěvků: 8

Re: Chybné výpočty v tabulkách ve Writeru [VYŘEŠENO]

Aha, děkuji mnohokrát, nakonec se mi to podařilo vyřešit, byť asi ne úplně správně. Jednoduše jsem označil dané hodnoty a podělil je počtem členů. Příště to asi přeci jen raději udělám v Calcu.

Offline

Zápatí