Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 15. 7. 2015 16:12:24

kaplan10
Člen
Registrace: 15. 7. 2015
Příspěvků: 2

různé nastavení tiskárny pro každý dokument

Dobrý den. Rád bych se zeptal na nastavení tiskárny.
Používám termotransférovou tiskárnu TECKNA(GODEX 12) pro potisk stuh. U každé z několika typů stuh potřebuji nastavit jiné parametry tiskárny (teplota, rychlost posunu atd.). Tedy pro každý jeden typ stuhy = jeden dokument s optimálním nastavením tiskárny.
To se mi daří, ale musím pro každé jedno vytištění znovu nastavit parametry tiskátny. Problem je v tom, že nemůžu přijít na to, jak s uložením dokumentu uložit i nastavení tiskárny pro daný doc.?

Dva roky nazpět jsem to řešil a vím že to jde, jen si vzpomenout, že :-)


Děkuji MOC za jakoukoliv radu!

Offline

#2 15. 7. 2015 21:08:40

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: různé nastavení tiskárny pro každý dokument

Nejdříve bych rád věděl jestli opravdu tisknete z balíku Apache OpenOffice, nebo LibreOffice. Doc je sice možné nastavit jako výchozí formát, ale je typický pro MSO (microsoft Office). Tedy konkrétně zda si nepletete fórum. Ale jde mi o nastavení konkrétního balíku (AOO, LO) které může být rozdílné.
     Samozřejmě termotiskárna je v podstatě tiskárna jako každá jiná co se týká grafiky. Tyto věci jdou nastavit například makrem, nebo jako šablona či štítky, a nebo vzor z galerie.
     To co asi nastavit nepůjde jsou parametry tiskárny - ta teplota, respektive parametry HW tisku. Ale existuje možnost nastavení tiskárny v nabídce "SOUBOR" - úplně dole kde by měly být akceptovány fyzické tiskárny (HW tiskáren). Pokud to není tam tak to nepůjde. Tisk (grafika) se nastavuje v nabídce formátu - stránky ap. to s tím ale nemá moc co dělat - jen šířka a délka oblasti tisku ap.
     Ovšem MSO se používá poměrně často k řízení procesů výroby (zejména Excel) takže tam by to jít mohlo. Calc může mít také ovladače na externí zařízení, ale vím jen o RS 232 které je zadarmo (ale už se prakticky nepoužívá a myslím že už se ani ani moc do počítačů nedává - nejvýše 9 pinů - sériové porty možná). Ostatní (USB, a podobně) jsou za peníz. Jiné kafe by to bylo, když by se používal protokol http. To by ale bylo zase pro tiskárnu dost neobvyklé. Takže opravdu nevím, ale pokud jste to už měl nastavené z LO, nebo AOO tak to bylo nastavení tiskárny z nabídky "Soubor".


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 16. 7. 2015 00:22:12

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: různé nastavení tiskárny pro každý dokument

Nevím, jestli je to ono, ale v nastavení LO je možnost ukládat nastavení tiskárny (nebo načítat) s dokumentem...

Nástroje - Načítání/ukládání - obecné


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#4 17. 7. 2015 00:46:37

kaplan10
Člen
Registrace: 15. 7. 2015
Příspěvků: 2

Re: různé nastavení tiskárny pro každý dokument

to: neutr

Děkuji za odpověď a omluva za doc.. Nějaký čas se zabývám termotransférovým přímým potiskem, kde mám stále mezery, ale tuším, že vím z čeho tisknu. (Doc) byla jen zkratka pro dokument.
Děkuji za radu. S tou šablonou by to asi šlo.

to: Zvedavec

Díky za radu. O této možnosti jsem nevěděl a zkusím to!
Zatím funguje odinstalovat všechny tiskárny, Godex jako výchozí a vymazat přednastavené předvolby tisku v nastavení/ovladači tiskárny a nechat tam jen to své USER.




DÍKY VŠEM !!!

Offline

Zápatí