Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 21. 6. 2015 21:19:06

filius
Člen
Registrace: 2. 4. 2014
Příspěvků: 22
Web

Zpracování a vložení dat z jednoho souboru do druhého

Zdravím,
připravuji seriál o vytvoření praktické analýzy klíčových slov dělané čistě pomocí Calcu. Mám vyexportované fráze z Skliku, které jsem hodil do AdWords pro zjištění hledanosti, cen a konkurence na Googlu. Bohužel Adwords neschroustá všechny fráze, takže zatímco v prvním seznamu je jich cca 900, Adwords „vyplivne" data jen u cca 800. Tudíž nelze použít jednoduché srovnání frází podle abecedy a ruční zkopírování dat ze sloupců

První soubor tedy vypadá takto: http://www.imagehosting.cz/?v=1hih.png
zatímco výstup z AdWords takto: http://www.imagehosting.cz/?v=2xkx.png

Je možné pomocí Calcu zajistit, aby si z druhého souboru vytáhl hledanost na Googlu a přiřadil ji k dané frázi v první souboru do odpovídajícího sloupce? Rád bych vše vyřešil pomocí Calcu, bez nutnosti používat OpenRefine, aby seriál byl maximálně jednoduchý.

Děkuji Vám za rady

Editoval filius (21. 6. 2015 21:22:28)


Analýza klíčových slov pomocí nástrojů Marketing Miner a Calc.

Offline

#2 22. 6. 2015 05:32:49

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zpracování a vložení dat z jednoho souboru do druhého

Právě dělám na souboru, který automaticky slučuje dokumenty typu CSV a TXT. Zabuduji do toho automatickou úpravu na stejný formát podle prvního nastaveného (při zadávání adresáře) souboru z adresáře. Je to ale demo kterým musíte do konce srpna vše schroupat protože pak přestane fungovat.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 22. 6. 2015 11:38:39

filius
Člen
Registrace: 2. 4. 2014
Příspěvků: 22
Web

Re: Zpracování a vložení dat z jednoho souboru do druhého

neutr napsal(a)

Právě dělám na souboru, který automaticky slučuje dokumenty typu CSV a TXT. Zabuduji do toho automatickou úpravu na stejný formát podle prvního nastaveného (při zadávání adresáře) souboru z adresáře. Je to ale demo kterým musíte do konce srpna vše schroupat protože pak přestane fungovat.

Děkuji, napsal jsem Vám mail :-).


Analýza klíčových slov pomocí nástrojů Marketing Miner a Calc.

Offline

#4 22. 6. 2015 13:48:39

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zpracování a vložení dat z jednoho souboru do druhého

Tak jsem to nedodělal do podoby kterou jsem si představoval, ale je to funkční alespoň pro CSV. Soubor je tady : Hromadné načtení CSV
     Dejte pozor. Při slučování CSV do sloupce můžete překročit kapacitu sešitu. Hláška sice oznamuje, že se to uloží, ale to nefunguje. Musíte ručně.
     Také se stane chyba, když spustíte opakovaně stejnou volbu. Chce to vytvořit sešit který už existuje a je z toho chyba. Tohle jsem dával dohromady pro soubory CSV a TXT. Nakonec jsem rezignoval a TXT ani Chyby to neumí. Když by byl zájem o funkce TXT tak se na to ještě vrátím, ale asi v září bych chtěl vydat úplné rozšíření v Beta verzi

Editoval neutr (22. 6. 2015 13:52:29)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí