Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 30. 4. 2009 10:14:15

patriko
Člen
Registrace: 30. 4. 2009
Příspěvků: 2

Programovanie makier - zaciatocnik

Ahojte

rad by som sa naucil programovat makra hlavne pre Calc ci Excel. Uz ma nebavi v nich robit zlozite vzorce, ktore su neprehladne a nie vzdy efektivne. Zatial som nieco skusal vo VBA, ale nie je mi vsetko uplne jasne.
Poznate niekto vhodnu stranku pre zaciatocnika, ktora ma popisany zoznam funkcii aj s vysvetlenim pre VBA pripadne OOOBasic (StarBasic)? Vsetky co som nasiel maju strucne tutorialy, ktore vsak neriesia niektore problemy.
Existuje nieco podobne ako automaticke doplnovanie kodu, pripadne ponuknutie rozbalovacej ponuky s funkciami ci akciami pre editor OOOBasic?

dakujem

Offline

#2 30. 4. 2009 16:17:05

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Programovanie makier - zaciatocnik

Niečo ako rozbaľovacie ponuky neexistujú. Na inet.sk píšem články o makrách, pre Calc je však toho veľmi málo. Chcel by som to rozšíriť, žiaľ, momentálne mám veľa iných aktivít, takže už toľko nestíham... Ale ak by ste niečo potrebovali, napíšte mi na pastierik zavinac inet bodka sk a ak mi to pôjde a budem mať čas, napíšem nejaké makro. Už tam mám niekoľko podkladov, takže snáď niečo z toho vydolujem.

Offline

#3 1. 5. 2009 10:30:42

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Programovanie makier - zaciatocnik

Myslím, že by bylo velmi přínosné i pro ostatní, kdybyste tu diskuzi vedli tady, aby se i další pozdější zájemci mohli přiučit. Nemusí to být zrovna článek, vím, že toho pan Pastierik má hodně, ale může to být jinou formou - třeba diskuze.

Děkuji. :-)


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#4 4. 8. 2009 10:41:52

patriko
Člen
Registrace: 30. 4. 2009
Příspěvků: 2

Re: Programovanie makier - zaciatocnik

Kupil som si knihu OpenOffice.org tipy a triky pro záznam a úpravu maker od pana Sobeka. Je to celkom zrozumitelne napisana kniha na ktorej pochopi zaklady aj zaciatocnik. Problem mi ale nastal ked som presiel uz k API, zda sa mi to dost chaoticke. Existuje nejaka ina moznost ktora nevyzaduje UNO, pripadne nejaky tutorial na zakladne operacie s bunkami a ich obsahom v Calc?

Offline

#5 4. 9. 2009 21:24:23

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Programovanie makier - zaciatocnik

Nerad to říkám, ale UNO = peklo :-) Zkušení matadoři jiště budou oponovat, ale pro začátečníka je to běs. Je to daň za tu univerzálnost a obecnost.

Úvod už máte, jak píšte, za sebou, takže následující články zde na portále vám už nic nového zřejmě nepřinesou:
http://www.openoffice.cz/navody/program … plitstring
http://www.openoffice.cz/navody/program … astinrange

Editoval hanus (4. 9. 2009 21:29:53)

Offline

#6 1. 10. 2009 12:14:22

susax
Člen
Registrace: 1. 10. 2009
Příspěvků: 2

Re: Programovanie makier - zaciatocnik

Zdravím,

před nedávnem jsem také začínal a mohu doporučit nápovědu OpenOffice, kde se dá najít většina potřebných funkcí. Odrazit se dá i přes záznam makra a jeho následnou analýzu.

V počátcích se mi osvědčila metoda vytváření jednotlivých "Sub maker" daných problémů a jejich hromadné volání v "Sub Main".

... na specifické problémy pak doporučuji forum na
http://support.openoffice.org/

Offline

#7 26. 10. 2009 11:02:11

P07
Člen
Registrace: 18. 1. 2008
Příspěvků: 42

Re: Programovanie makier - zaciatocnik

Pokúšal som sa na tomto fóre riešiť problémy makier ale bez výsledku. Myslím si, že v tomto smere je toto fórum mŕtve. Vie niekto o fóre (SK, CZ) kde by bola táto problematika rozoberaná živšie?

Offline

Zápatí