Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 25. 5. 2015 14:42:55

trapez
Člen
Registrace: 25. 5. 2015
Příspěvků: 3

Jak odstranit obrázek na pozadí buňky?

Dobrý den,
prosím o radu. V Calsu jsem vložil obrázek "Ze souboru" a kliknul jsme na ikonku "Na pozadí". Obrázek se tak přenesl do pozadí buňky. Tento obrázek bych rád odstranil, ale jak? Obrázek se již nedá vybrat a smazat. Nevím jak ho přenést do popředí. Na ikonku do popředí již není možné kliknout. Logické by bylo, kdybych otevřel "Formátovat buňky" - záložka "Pozadí" a zde provedl změnu obrázku na pozadí, ale tato záložka nic takového nenabízí. Budu velmi rád za radu co s tím.

Offline

#2 25. 5. 2015 14:46:45

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: Jak odstranit obrázek na pozadí buňky?

v nástrojové liště "kresba" kliknětě na tlačítko kurzoru "Vybrat", tím se přepnete do módu výběr obrázku. Obrázek vyberete a už si děláte co potřebujete.


LibreOffice 5.4.

Offline

#3 25. 5. 2015 15:27:59

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak odstranit obrázek na pozadí buňky?

No docela jde o malér. Jde to smazat, ale není to správně. Před několika desítkami měsíců se tady ten problém řešil také. Správný postup byl na stránce FORMÁT > STRÁNKY > pozadí. Tak se to dalo zvolit i odstranit. Dnes to tak ale nefunguje a je to dle mne chyba. Ještě existuje pozadí buňky jako obrázek. Tam jde jen o to kde je kotva (anchor). Zda ke stránce, nebo k buňce.


     Takže nyní nelze obrázek výše uvedeným způsobem nastavit a proto také nejde tímto způsobem odstranit. Způsob jsem našel, ale chvilku mi to trvalo :
     Zobrazit panel, respektive NAVIGÁTOR. Zvolit list a tam je záložka obrázky. Tam je uveden obrázek beze jména, což může být podstata problému.
     Jakmile to máte nastaveno musíte stisknout PŘEPNOUT. V té chvíli se do okna přepnou jen obrázky a jsou na popředí (s úchopovými body). Nyní už lze zase s obrázkem dělat vše včetně smazání.

Editoval neutr (25. 5. 2015 15:29:40)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 26. 5. 2015 07:56:37

Jar
Člen
Registrace: 17. 11. 2009
Příspěvků: 53

Re: Jak odstranit obrázek na pozadí buňky?

Děkuji neutr za návod - konečně jsem byl schopen se zbavit nepotřebného obrázku.
Ještě jednou děkuji.

Offline

#5 26. 5. 2015 08:49:22

trapez
Člen
Registrace: 25. 5. 2015
Příspěvků: 3

Re: Jak odstranit obrázek na pozadí buňky?

Mockrát Vám děkuji za rady, moc mi to pomohlo.

Offline

#6 22. 6. 2015 03:03:24

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Jak odstranit obrázek na pozadí buňky?


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí