Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 20. 4. 2015 08:42:04

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Doplňování psaného textu v buňce +-vyřešeno

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je nějaká možnost vytvořit takovou vlastnost buňky, aby se v ní při psaní automaticky doplňoval text, který ovšem není v daném sloupci. Někde mám uživatele "Novák" a jinde vyplňuji jméno - napíšu No ... doplní se vák a já jen stisknu ENTER. Vím že to lze nakopírováním celého seznamu do daného sloupce (ať už nějakou automatikou nebo ručně), spíše se ptám jestli neexistuje nějaká jiná možnost (přes platnost dat, nebo někde jinde ... nevím) (V případě Nováka je to v pohodě, pak je ale třeba uživatel Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění - a tam už se to hodí Di... :-) - je to jednoznačně nejrychlejší způsob vyplnění buňky.

Editoval ludviktrnka (24. 4. 2015 08:25:28)


LibreOffice 5.4.

Offline

#2 20. 4. 2015 09:05:45

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Doplňování psaného textu v buňce +-vyřešeno

Částečně to lze nastavit přes Data\Platnost\Povolit = Rozsah buněk.
Při psaní se to nedoplňuje, lze to vyplňovat přes nabídku, v ní lze psát.
Má to mouchy (klasika OO - používat to lze).

Jinak makro, pravděpodobně bude někde k sehnání.

Offline

#3 20. 4. 2015 09:14:44

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: Doplňování psaného textu v buňce +-vyřešeno

... skutečně - v nabídce lze psát, ale člověk musí být dost rychlý aby to vzalo posloupnost písmen, při pomalejším zadávání vezme další písmeno zase jako počáteční. Zajímavý díky - není to přesně vono, ale je to zlepšení. Makro si nedokážu moc představit, zkusím pohledat.


LibreOffice 5.4.

Offline

#4 20. 4. 2015 09:41:05

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Doplňování psaného textu v buňce +-vyřešeno

Nevím jestli na to bude existovat makro. Nejspíš jen najít například 5 prvních znaků a pak makro spouštět entrem. Spíš bych řekl, že by mohla být externí databáze nebo jen sešit (.csv) která by nashromáždila různá slova ze všech různých aplikací. Ale zase by se to muselo nějak "nastartovat" a pak spouštět klávesou. Zase by to ale mohlo fungovat napříč všemi aplikacemi. Na rozdíl od klasického doplňování slov by to mohlo mít větší, nebo specializované rozsahy včetně základní podoby vzorců a podobně.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 20. 4. 2015 11:13:46

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: Doplňování psaného textu v buňce +-vyřešeno

... tak nějak myslím že to makro by bylo hodně složité. Jedna z možností je zřejmě nějakým způsobem (dočasně) nastavit "tabulku náhrad" a povolit ji - to by makrem mělo jít, idkyž asi dost složitě, navíc by to mohlo být kontraproduktivní (neboli k nasrání :-) při vyplňování jiných buněk. Asi bude nakonec nejjednoduší makrem nakopírovat ten seznam do příslušného sloupce někam od řádku 1000 a pak třeba pro úsporu místa zase vymazat (ale to asi nebude tak žhavé). Bude to jedno tlačítko stisknuté někdy na začátku práce a faungovat to pak bude po celou dobu systémově - tedy rychle a bez dalších vstupů.


Můj dotaz mířil na to, zda jsem někde nepřehlídl nějakou vlastnost OO či LO, která by toto umožňovala, makro asi ani nechci.


Díky.


LibreOffice 5.4.

Offline

Zápatí