Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 16. 4. 2015 17:47:29

haufwerk
Člen
Registrace: 16. 4. 2015
Příspěvků: 2

Změna údajů najednou

Potřebuju vytvořit několik dokumentů, ve kterých je stejná poštovní adresa, jméno a několik dalších údajů.
Lze nějak pomocí nějakého "řídícího" dokumentu ty data měnit naráz? A kdyby to šlo na jeden klik vše vytisknout, tak bych byl taky rád smile

Předem děkuji za rady.

Offline

#2 17. 4. 2015 06:44:12

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Změna údajů najednou

... hledáte hromadnou korespondenci?

Offline

#3 17. 4. 2015 09:20:16

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Změna údajů najednou

Já myslím, že o poštu (typ dopis) nejde. Jedná se asi o šablonu. Ta se dá udělat podle představ a může to být ve Writer, nebo i Calcu. hromadná korespondence umí pracovat se šablonami, to jsem ale ještě nezkoušel. Proto nevím jestli lze z jednoho dokumentu vytisknout více dopisů. V každém případě pomocí šablony to lze i bez hromadné korespondence.
     Trošku horší to bude s tím tiskem. Ale není to nic co by makro nezvládlo. Takže jde o šablonu s makrem. Myslím, že by byl Calc vhodnější.

Editoval neutr (17. 4. 2015 09:27:03)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 17. 4. 2015 11:34:45

haufwerk
Člen
Registrace: 16. 4. 2015
Příspěvků: 2

Re: Změna údajů najednou

Děkuju za rady a nasměrování, co mám zkoušet. Možná bude stačit ta hromadná korespondence.

Offline

#5 17. 4. 2015 11:47:55

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Změna údajů najednou

Ano nejdříve otestujte právě tuto funkci. Je hotová. Pokud by něco chtělo vylepšit tak by bylo na místě udělat něco jiného.
     Více podobných dopisů můžete udělat do jednoho dokumentu a tisknout jedinou úlohou. problém adres je problém kopírované sekce. Takže pak budete mít například na každém listu "hlavičku" s adresou. Zejména by to bylo dobré, pokud dopisy mají malé obsahy a vejdou se i s adresou na A4.
     Podobně můžete řešit různé obsahy pro různé adresáty. Místo textu vložíte jako sekci individuální text. Myslím že hromadná korespondence umožní více triků. Požadavky bývají různé. Takže pokud něco nemá, dá se udělat šablona a tisknout samostatně (bez hromadné korespondence), nebo v rámci hromadné korespondence.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí