Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 14. 4. 2015 12:42:27

kseles
Člen
Registrace: 14. 4. 2015
Příspěvků: 1

tisk do souboru, export obrázku

Ahoj,

potřeboval bych poradit s exportem obrázku z Draw. Nakreslil jsem schéma a chci ho vložit do LaTeXového dokumentu, ideálně jako PDF obrázek. Z dřívějška mám poznamenaný následující postup:


1) Nakreslit schéma.

2) Vybrat vše (Ctrl+A).

3) Tisk do postscriptového (PS) souboru (výběr, ne vše).

4) Převedení na EPS (příkaz convert).

5) Převedení na PDF (příkaz epstopdf).


Asi je to moc komplikované, ale tehdy jsem nenašel jinou možnost, jak mít v PDF jenom ten obrázek a ne celou stránku. Fungovalo to v OO cca od 3.0 do 3.3. V LO 4.4 mi tenhle postup nefunguje, kolabuje to při tisku. Po Ctrl+P v menu Vlastnosti > Zařízení vyberu kterýkoliv postscript a při tisku se mi to zasekne.


Netrvám na tomhle postupu, beru cokoliv, co mi vytvoří obrázek schématu bez celé stránky (celou stránku vytvoří přímý export do PDF). Za pomoc děkuju předem.

Offline

#2 15. 4. 2015 08:28:36

Jar
Člen
Registrace: 17. 11. 2009
Příspěvků: 53

Re: tisk do souboru, export obrázku

Ahoj,

nevím, jestli je to dostatečné řešení a kvalitní, ale zkusil jsem toto:
1) Vybrání schématu (třeba Ctrl+A)
2) Zkopírování do schránky
3) V kreslícím programu (konkrétně paint.net) jsem obsah schránky vložil do nového obrázku
4) Tisk obrázku pomocí PDFCreator.

Nevím, zda je to dostatečně kvalitní a to co potřebujete,
ale PDF to je :-)

Offline

#3 15. 4. 2015 08:56:32

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: tisk do souboru, export obrázku

Řešení pomocí externích programů funguje asi vždy. Viděl jsem i nějaké rozšíření pro práci PostScriptem, respektrive Texem a LaTexem.
     LO by mělo mít tuším filtry grafických souborů implementované. Problém bude asi s funkčností. Zřejmě to není dotažené. Podobný problém byl opakovaně s pdf. LO otevíralo jen některé PDF - zejména takové, které byly v LO vytvořené. Nově mělo umět více typů souborů pdf (zejména dle fontů) a tak jsem to i někomu poradil. Ukázalo se, že nefunguje ani to co dříve fungovalo - nešlo otevřít ani soubory PDF v LO vytvořené. Vše otevírá jen DRAW - a je to obrázek, nikoliv editovatelný text. To je ale jistě chyba a určitě bude někdy (snad brzo) odstraněna.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí