Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 11. 4. 2015 08:50:36

pepawo
Člen
Registrace: 11. 4. 2015
Příspěvků: 4

Ukládání odf, doc, pdf - chyba makra JP_uloz_odfmspdf - VYŘEŠENO

Pokud otevřu soubor .doc a chci ho pak uložit paralelně v odf, doc a pdf, dostanu toto chybové hlášení:
BASIC - chyba při běhu.
Vyskytla se výjimka
Type: com.sun.star.task.ErrorCodeIOException
Message: SfxBaseModel::impl_store <file:///home/uzivatel/Dokumenty/soubor.odt> failed: 0x81a.
V makru se zvýrazní řádek 24:
oDokument.storeToURL(sNovy,args())
Jedná se o LibreOffice 4.2.7.2 (dřívější verze fungovaly OK).
Soubor vytvořený v odt a následně takto ukládaný tuto chybu nevyvolá.
Nějaká rada? Děkuji předem!

Editoval pepawo (16. 4. 2015 08:55:11)

Offline

#2 11. 4. 2015 12:43:54

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Ukládání odf, doc, pdf - chyba makra JP_uloz_odfmspdf - VYŘEŠENO

Podle názvu vidím, že se jedná o rozšíření pana ing Pastierika. Ten by se k tomu měl vyjádřit jako autor. Vliv má zřejmě verze LO (měla by být stable verze s mnoha opravami, ale dokonalé to asi není).
     Já se domnívám, že by to mělo jít otevřít se zakázanými makry. Ale i tahle hláška jde zřejmě odkliknout a pokračovat v prohlížení. Zřejmě nebude fungovat jen to, co makro dělá (nevím o jaké rozšíření jde - ing Pastierik jich udělal hodně). Faktem je, že oDokument.storeToURL(sNovy,args()) ukládá dokument. Zřejmě potřebuje adresu aby věděl jak volat čerstvě otevřený (nový) dokument. Pokud je to tak, potom by mělo stačit hned po otevření nového dokumentu tento uložit a pak by to mohlo fungovat bez problémů. To můžete otestovat.
     Věřím, že se ing Pastierik sám ozve, ale to co popisujete bude chyba LO, a nikoliv toho rozšíření. Je otázkou do jaké míry a proč používáte formát DOC a pak ho ukládáte do jiných formátů. Možná by se vyplatilo dočasně zakázat, nebo odinstalovat rozšíření které to způsobuje.
     Jde tedy možná jen o systém práce, kterým se tohoto problému můžete zbavit. nevím oč se jedná, ale existuje několik rozšíření které pracují s vícenýsobným ukládáním. Nevím jestli zvládnou otevřít každý typ .doc (zdroj MSO verze??) a z tohoto primárně načteného dokumentu odělat odf a podobně. Možná stačí .doc uložit jako .odt a pak pokračovat z této verze, nebo naopak uložit nejprve do PDF. (Nějak mi uniká smysl : Pokud otevřu soubor .doc a chci ho pak uložit paralelně v odf, doc a pdf,.. - jaký máte důvod ukládát z doc do doc?)

Editoval neutr (11. 4. 2015 12:45:27)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 12. 4. 2015 10:04:17

pepawo
Člen
Registrace: 11. 4. 2015
Příspěvků: 4

Re: Ukládání odf, doc, pdf - chyba makra JP_uloz_odfmspdf - VYŘEŠENO

Problém je jednoduchý - dostávám soubory k úpravám a zveřejnění zásadně ve formátech MS Word, Excel atd. (doc, docx...) - jedná se o samosprávu obce, která je bohužel softwarově založena na Windows. Já je edituji a ukládám v odf, ale současně je potřebuji nahrávat na web opět jako doc, resp. pdf. Proto mi velmi vyhovovalo rozšíření pana Pastierika, které to umí na jedno kliknutí. To bohužel nefunguje v mé aktuální verzi LO. Jistě je to chyba LO, ale nevím, kde ji hledat nebo jak to vyřešit. Prostě po kliknutí na "Uložit jako odt, ms, pdf..." se uloží jen odt a proces se přeruší s hláškou jak popisuji výše. To je celé...pokud by někdo věděl co s tím, budu rád, ovšem není to fatální problém.

Doplňuji, že jsem otestoval Vaši radu, tj. nejdřív otevřený doc soubor uložit pod jiným názvem a po editaci uložit jako (odt, doc, pdf) a skutečně to funguje OK. Možná tedy bude stačit nějaká malá úprava makra, ale na to já osobně nemám...

Editoval pepawo (12. 4. 2015 10:12:38)

Offline

#4 12. 4. 2015 10:51:48

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Ukládání odf, doc, pdf - chyba makra JP_uloz_odfmspdf - VYŘEŠENO

To by neměl být problém. Ovšem jedná se o cizí práci, kterou bych z principu věci upravovat neměl, i když jde o otevřený kód. Takže jsem kontaktoval autora a vyčkáme.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 12. 4. 2015 10:59:58

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Ukládání odf, doc, pdf - chyba makra JP_uloz_odfmspdf - VYŘEŠENO

Rozšírenie funguje v Apache OpenOffice bez problémov, LO nepoužívam a preto sa k problému neviem vyjadriť. Samozrejme, rozšírenie si môžete upraviť ako chcete, je to OpenSource, iba ma potom neuvádzajte ako autora. Ďakujem.

Offline

#6 12. 4. 2015 11:35:39

pepawo
Člen
Registrace: 11. 4. 2015
Příspěvků: 4

Re: Ukládání odf, doc, pdf - chyba makra JP_uloz_odfmspdf - VYŘEŠENO

OK pane Pastieriku, děkuji za odpověď. Možná by se můj problém (a potenciálně případné další) vyřešil přechodem na AOO, ale mám z toho trochu strach, protože uživatelé na fórech Linux Mint (používám já) resp. Ubuntu signalizují určité problémy s implementací. Zdá se, že LO se vydal trochu jiným směrem a kompatibilita je čím dál menší. Snad byste ale mohl naznačit směr k možnému řešení v LO? Děkuji.

Offline

#7 12. 4. 2015 11:39:26

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Ukládání odf, doc, pdf - chyba makra JP_uloz_odfmspdf - VYŘEŠENO

Pretože nepoužívam a ani nemám nainštalované LO, nedokážem sa k problému vyjadriť. Prechod na LO ani neplánujem, je v ňom viacero vecí, ktoré mi nevyhovujú, takže, žiaľ, viac neporadím…

Offline

#8 16. 4. 2015 08:56:28

pepawo
Člen
Registrace: 11. 4. 2015
Příspěvků: 4

Re: Ukládání odf, doc, pdf - chyba makra JP_uloz_odfmspdf - VYŘEŠENO

Problém jsem vyřešil instalací rozšíření MultiformatSave, které funguje bezchybně a navíc umí ukládat i ve formátu DOCX.

Offline

Zápatí