Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 9. 4. 2015 09:19:04

Semtex
Člen
Registrace: 9. 4. 2015
Příspěvků: 5

Zarovnání čísel v tabulce podle desetinné čárky - VYŘEŠENO

Vážení uživatelé OO,
chtěl bych se Vás zeptat zda-li nevíte jak v tabulce ve writeru zarovnat čísla podle desetinné čárky? Předem děkuji za odpověď.
DK

Editoval Semtex (9. 4. 2015 21:31:18)

Offline

#2 9. 4. 2015 12:03:05

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zarovnání čísel v tabulce podle desetinné čárky - VYŘEŠENO

Vyberete nabídku TABULKA > FORMÁT ČÍSLA > Vybrete KATEGORII číslo a zadáte uvozující nuly a počet desetinných míst. To pak zarovnáte kam se Vám zlíbí.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 9. 4. 2015 12:11:37

Semtex
Člen
Registrace: 9. 4. 2015
Příspěvků: 5

Re: Zarovnání čísel v tabulce podle desetinné čárky - VYŘEŠENO

Při zarovnání na střed to bohužel nefunguje a navíc mám v tabulce čísla různých řádů např 10000 a 0,0001.

Offline

#4 9. 4. 2015 13:45:35

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zarovnání čísel v tabulce podle desetinné čárky - VYŘEŠENO

Dejte všem číslům správný počet uvozujících nul - ve vašem případě 5 a také 4 desetinná čísla. Potom budou mít všechna čísla stejnou velikost 10 míst včetně čárky a lze to zarovnat na střed.


     Tedy pokud byste chtěl zarovnávat jen doleva, tak stačí jen uvozující nuly. Pokud byste chtěl zarovnávat doprava, tak postačí desetinná čísla - samozřejmě nastavení pro všechna čísla podle největšího ať už jde o uvozující nuly, nebo o počet desetinných míst.

Editoval neutr (9. 4. 2015 13:50:58)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 9. 4. 2015 14:31:52

Semtex
Člen
Registrace: 9. 4. 2015
Příspěvků: 5

Re: Zarovnání čísel v tabulce podle desetinné čárky - VYŘEŠENO

Děkuji za snahu pomoct, ale stále je to ,,neohrabané" řešení. Mít například před číslem 0,001 čtyři uvozující nuly a psát to ve tvaru 0000,001 je divné a nesmyslné. To samé platí pro číslo 10425, které bych psal ve tvaru 10425,000. Navíc platí, že počet desetinných míst se volí podle chyby měření dané veličiny. Myslím, že je to dost zásadní nedostatek OpenOffice.

Offline

#6 9. 4. 2015 15:25:16

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zarovnání čísel v tabulce podle desetinné čárky - VYŘEŠENO

No a co místo desetinné čárky použít 2 buňky? Do levé buňky dát čísla před desetinnou čárkou (zarovnat doprava) a do pravé buňky dát desetinnou čárku a desetinná místa (zarovnané doleva).
     Jinou cestou by bylo formát čísla - text a manuálně to odstrkat k zarovnání? Šlo by udělat vlastní formát a možná by to fungovalo s mezerou podobně jako s nulami. To se ale musí testovat. Jestli tohle bude někdo vědět tak uživatel "lp.".


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 9. 4. 2015 21:29:17

Semtex
Člen
Registrace: 9. 4. 2015
Příspěvků: 5

Re: Zarovnání čísel v tabulce podle desetinné čárky - VYŘEŠENO

Poslední nápad s rozdělením na dvě buňky funguje a celkem se mi zamlouvá. Moc děkuji za radu.

Offline

#8 9. 4. 2015 23:48:17

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Zarovnání čísel v tabulce podle desetinné čárky - VYŘEŠENO

Doporučuji vybrat sloupec a vložit desetinný tabulátor na potřebné místo na pravítku. (Je to ten s malou tečkou)

Po výběru buňky zadat ctrl-tab, normální tab nefunguje, tím se skočí na zarážku a pak lze psát čísla zarovnané podle desetinné čárky. Ještě je vhodné nastavit formát (uživatelský, třeba 0,#######)
Ty křížky udávají počet desetinných míst a nevypisují zbytečné nuly na konci čísla.

Offline

#9 10. 4. 2015 08:20:03

Semtex
Člen
Registrace: 9. 4. 2015
Příspěvků: 5

Re: Zarovnání čísel v tabulce podle desetinné čárky - VYŘEŠENO

lp. napsal(a)

Doporučuji vybrat sloupec a vložit desetinný tabulátor na potřebné místo na pravítku. (Je to ten s malou tečkou)

Po výběru buňky zadat ctrl-tab, normální tab nefunguje, tím se skočí na zarážku a pak lze psát čísla zarovnané podle desetinné čárky. Ještě je vhodné nastavit formát (uživatelský, třeba 0,#######)
Ty křížky udávají počet desetinných míst a nevypisují zbytečné nuly na konci čísla.

Tento postup mě napadl, ale z nějakého důvodu ty tabulátory nefungovaly. Zkusím to ještě jednou, třeba budu dnes úspěšnější.

Editoval Semtex (10. 4. 2015 08:20:13)

Offline

Zápatí