Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 31. 3. 2015 20:36:10

booo
Člen
Registrace: 31. 3. 2015
Příspěvků: 18

automatické dokončování slov - ztráta po vypnutí

Funkce:
Nástroje - nastavení automatických oprav - dokončování slov
se chová nepříjemně.
Po ukončení OO Writer Apache 4.1.1. po vypnutí PC smaže obsah oněch stovek či tisíců zachycených slov. Stará verze před několika lety to nedělala. Jak dosáhnout toho, aby OO samočinně neztratil zásobu slov?

Offline

#2 1. 4. 2015 05:22:20

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: automatické dokončování slov - ztráta po vypnutí

Na kartě dokončování slov máte dozajista zaškrtnutu volbu "Shromažďovat návrhy" včetně nezaškrtnuté volby Při zavření dokumentu odstranit slova ze seznamu. Potom pochopitelně dochází k plnění seznamu.
     Pokud se seznam dokončovaných slov po zavření smaže - máte nejspíš zaškrtnutu volbu Při zavření dokumentu odstranit slova ze seznamu. Tato volba nesmí mít fajfku. Tento případ uvádám jen pro jistotu - zřejmě o něm víte velice dobře.
     Váš problém je zřejmě v tom, že uvedený seznam je zaplněn. Podobné je to s automatickými opravami. Tyto seznamy mají maximálně 10.000 položek. Implicitně je nastaveno jen asi 500 položek.
     Je možné, že po překročení nastaveného limitu (a ten není na maximu) se to chová stejně jako když by byla zaškrtnuta volba - smazat po zavření. Takže doporučuji zkontrolovat a popřípadě nastavit limit položek na maximum (10 tisíc).
     Pokud je seznam na maximu (dokončování při tom snad může při práci fungovat i nad touto hranicí - nevím - ale nejde uložit protože není kam). Doporučuji ho promazat a popřípadě nastavit větší minimální délku slova. Nyní je minimum (verze AOO4.1.1) 5 znaků i když nápověda uvádí 3. Je logické, že se vyplatí dokončovat jen dlouhá slova. Jinak to otravuje a stěžuji práci.
     Také bych doporučil nastavit zařazování slov jinou klávesou nežli ENTER. Nejlepší je podle mne END. Ostatní volby ENTER, SPACE, RIGHT a TAB se běžně používají při psaní. Ale dají se nastivit i jiné klávesové zkratky :
     Nástroje > Přizpůsobit > Klávesnice > Kategorie > (okno) Volby > (okno) Funkce > Automatické opravy..........(v okně) Klávesové zkratky - vybrat podle uvážení a stisknout UPRAVIT. Následně uložit a otestovat.

Editoval neutr (1. 4. 2015 05:25:12)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 1. 4. 2015 19:46:17

booo
Člen
Registrace: 31. 3. 2015
Příspěvků: 18

Re: automatické dokončování slov - ztráta po vypnutí

Díky za nabídky řešení.
Mám min. délku slova 10 písmen.
Nastaveno jsem měl kupodivu 9.999 slov, jak jsem si s tím před pár měsíci hrával. Jak jsem nyní klepnul, skočilo na 10.000, ponechám.
Zásoba uschovaných slov, kterou jsem zachráněnou pracně vnášel znovu do zásobníku, byla kupodivu 10.834. (Lze jejich počet spočítat na OO? Snad lze taky někde pro OO nastavit chlívek pro udávání počtu slov aktuálního souboru, což nemám. Mně počet slov souboru automaticky spočítal asi 10 let starý Software602, když tento soubor slov do něj přenesu.  Ale on po vypnutí W8.1. si vždy žádá nové sdělení registračních údajů, prostě Win64 bit už staříkovi nevoní.)
Nadále OO nefunguje. Někdy mám asi 1500 slov, smaže se. Nyní jsem zkusil 3 slova v onom zásobníku. Restartuji a jsou pryč. Většinou poslouží hibernace, tehdy se ona zásoba pro  "dokončování slov" nesmaže.

Offline

Zápatí