Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 20. 10. 2008 10:23:00

sonyak
Člen
Registrace: 20. 10. 2008
Příspěvků: 1

Lokalizační balíček OO3

Zdravím,

poradíte, kde stáhnout lokalizační balíček pro OO 3. Potřebuji udělat Portable verzi.

Offline

#2 20. 10. 2008 10:45:44

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Offline

#3 20. 4. 2009 15:41:50

Moravian
Člen
Registrace: 20. 4. 2009
Příspěvků: 3

Re: Lokalizační balíček OO3

Dobrý den!

Potřebuji v XP používat nainstalovaná Open Office v češtině i v norštině (bokmal). Na portálu OO.org jsem ale našel jen celá OO v norštině (120MB), ale já potřebuji jen norský lokalizační balíček a přepínat mezi českou a norskou verzí (pokus o instalaci norských OO skončí na oznámení, že OO jsou již instalovány - ovšem české). Stejně tak se mně nedaří nainstalovat potřebnou norskou klávesnici. Po přidání klávesnice k české a anglické přes Ovládací panely se místo norských znaků zobrazují otazníky.

Je vůbec možnost mít více jazykových verzí v jedné instalaci a přepínat mezi nimi a jak na instalaci norské klávesnice?

Děkuji za rady.

Offline

#4 20. 4. 2009 16:07:15

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Lokalizační balíček OO3

Skúste stiahnuť nórsky lokalizačný balíček (ak tam je - neviem, ako je označená nórčina) z http://ftp.linux.cz - pre verziu 3.0.1 a OS Windows  je to http://ftp.linux.cz/pub/localization/Op … langpacks/

Klávesnica je vec nastavenia operačného systému a nie je problém s ich prepínaním.

Jazyk dokumentu je vec dokumentu - osobne používam české OO.o a východzí jazyk dokumentu mám slovenčinu. Tak isto sa dá prepínať jazykové rozhranie programu, to si však vyžaduje reštart OO.o a preto to nerobím.

Ak potrebujete iba jazykovú kontrolu nórčiny, stačí, ak si nainštalujete jazykový slovník - na to nemusíte mať nórsky lokalizačný balíček.

Offline

#5 26. 4. 2009 17:53:29

Moravian
Člen
Registrace: 20. 4. 2009
Příspěvků: 3

Re: Lokalizační balíček OO3

Děkuju za radu ohledně lokalizace; že by mohla být pro Windows na Linuxu, mě vůbec nenapadlo. Zato jsem přišel na myšlenku zkusit odinstalovat česká OO, místo nich nainstalovat norská a ta zkopírovat místo českých portable (přenosná v norštině jsem taky nenašel). Nevím ale, co všecko je potřeba zkopírovat, takže to bude pokusničení (dříve jsem se tak snažil vytvořit verzi 3 z verze 2 a byly velké problémy a navíc to zabralo o přes 100 MB více místa.

Offline

#6 26. 4. 2009 19:59:59

Moravian
Člen
Registrace: 20. 4. 2009
Příspěvků: 3

Re: Lokalizační balíček OO3

Tak se mně podařilo zprovoznit norskou verzi Open Office Portable. Nevíte, jestli jde nějak udělat přepínání v jedné instalaci mezi dvěma či více verzemi? Kvůli stejnému pojmenování souborů (potřeboval bych vědět, které přesně soubory jsou ty lokalizované) to toti ž normálním způsobem nejde.
Ta norská verze je pro kamaráda, který potřebuje mít v jednom PC Open Office v obou verzích.

Díky.

Offline

Zápatí