Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 26. 4. 2009 14:38:38

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Klikací obsah z více stylů stejné úrovně

Vytvářím openMagazin a narazil jsem na věc, se kterou nemůžu hnout. Pročetl jsem nápovědu, hledal jsem na netu, ale moc informací přesně k této situaci jsem nenašel.

V časopisu je několik sekcí podle jednotlivých portálů - např. LinuxEXPRES, Openoffice.cz. Každá sekce má své tři úrovně nadpisů a tedy tři styly. Jsou v podstatě stejné, momentálně se liší jen barvou - Nadpis 1 LE je červený, Nadpis 1 OO je modrý apod. Chci je samozřejmě všechny v obsahu. To není problém - při vytváření obsahu je zahrnu pomocí tlačítka Další styly.

Problém je v tom, že takto přidané styly ignorují definici položky, kde vytvářím odkaz v obsahu:

LS - E - LE - T - #

I když stisknu tlačítko Vše, ve výsledku jsou takto formátovány (tedy jsou klikací) jen styly z osnovy, tj. půlka obsahu. Do osnovy ale neumím dostat více stylů pro jednu úroveň - myslím, že k tomu slouží právě Další styly, nebo se pletu?

Shrnuto: obsah se generuje korektně, klikací jsou ale jen ty položky, které mají styl v osnově (Nástroje | Číslování osnovy). Jak zajistit, aby byl klikací celý obsah?


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#2 26. 4. 2009 15:04:54

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Klikací obsah z více stylů stejné úrovně


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#3 26. 4. 2009 18:48:46

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Klikací obsah z více stylů stejné úrovně

Keďže OpenOffice.org dokáže pracovať v rejstríkoch len s preddefinovanými úrovňami a je treba pomocou menu <Nástroje>-<Číslovanie osnovy> priradiť vytvorené štýly nadpisov rôznym úrovniam obsahu a dostať ich tak do osnovy. Položky obsahu sa po nastavení v <upravit rejtřík/tabulku>-<Položky>, kde treba všetky použité úrovne nastaviť na LS-F-LE-T-#. Potom je treba prejsť na kartu <rejstřík/tabulka> a zaškrtnúť políčko <Další styly> a políčko <Osnova> zrušiť. Potom stačí klepnúť na tlačitko <...> vedľa políčka <Další styly> a tam nastaviť posunutím nadpisov ako budú zobrazené v <Obsahu>.

Prikladám upravený pôvodný súbor "Dva-nadpisy.odt" Dva-nadpisy-upravené.odt

Problém je v tom, že OpenOffice.org nedokáže priradť dva rôzne štýly jednej úrovni v rejstríku. Aspoň zatiaľ.

Editoval Roman Toman (26. 4. 2009 18:57:39)


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#4 26. 4. 2009 20:05:18

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Klikací obsah z více stylů stejné úrovně

Roman Toman napsal(a)

Keďže OpenOffice.org dokáže pracovať v rejstríkoch len s preddefinovanými úrovňami a je treba pomocou menu <Nástroje>-<Číslovanie osnovy> priradiť vytvorené štýly nadpisov rôznym úrovniam obsahu a dostať ich tak do osnovy.

Rozumím, zkoušel jsem to a myslím, že to chápu.

Roman Toman napsal(a)

Položky obsahu sa po nastavení v <upravit rejtřík/tabulku>-<Položky>, kde treba všetky použité úrovne nastaviť na LS-F-LE-T-#.

Je pravda, že jsem to testoval jen na první úrovni.

Roman Toman napsal(a)

Potom je treba prejsť na kartu <rejstřík/tabulka> a zaškrtnúť políčko <Další styly> a políčko <Osnova> zrušiť. Potom stačí klepnúť na tlačitko <...> vedľa políčka <Další styly> a tam nastaviť posunutím nadpisov ako budú zobrazené v <Obsahu>.

Jenže to se mi do osnovy nedostal nadpis první úrovně, protože nebyl v osnově. Ale tímhle se vlastně jeho pozice předefinuje... takže to bude fungovat.

Roman Toman napsal(a)

Problém je v tom, že OpenOffice.org nedokáže priradť dva rôzne štýly jednej úrovni v rejstríku. Aspoň zatiaľ.

A to je to ono. Tohle jsem hledal. Špatné.. :-(

Díky za rady a za soubor. Jen pro ostatní - vyřešil jste to tak, že styly nejsou v Navigátoru  na stejné úrovni, ale jsou podřízené:

Nadpis 1 červený
  Nadpis 2 červený
    Nadpis 1 modrý
       Nadpis 2 modrý

Funguje to, ale je to podle mého nouzové řešení. Díky za tip, pomůže mi to.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#5 26. 4. 2009 21:57:07

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Klikací obsah z více stylů stejné úrovně

No nedalo mi to pokoj, tak som vyskúšal ešte jeden spôsob a síce taký, že:

1. Nastavil som si všetky nadpisy (skúšal som 4) na rôzne urovne priamo, to zn., že 1. a 3. nadpis mal mal nadstavenie štýlu "Nadpis 1" a 2. a 4. mal štýl "Nadpis 2".

2. Potom som nechal vygenerovať obsah, ktorý sa vytvoril správne aj s klikacími odkazmi.

3. následne som zmenil nie štýly nadpisov, ale len jednotlivé vlastnosti: farbu, veľkosť, písmo, ako u normálneho textu a funkčnosť obsahu zostala zachovaná aj keď som nechal obsah zaktualizovať a nadpisy aj formát obsahu zostali také aké mali byť.

Myslím, že nastavenie jednotlivých vlastností, ktoré nemajú vplyv na funkčnosť je jednoduchšie riešenie ako laborácia s osnovou a nastavovaním rôznych úrovní. Takto som dostal 4 nadpisy 4 rôznych vlastností a len dvoch úrovní. Keď píšete, že jednotlivé úrovne nadpisov v rôznych kapitolách majú de facto rovnaký formát a líšia sa len vo farbe, tak potom stačí nastaviť len farbu nadpisu pomocou ikonky "Barva písma" a všetky ostatné nastavenia zostanú zachované.



Prikladám upravený originálny problémový súbor: Dva-nadpisy - upravený originál

Editoval Roman Toman (10. 5. 2009 16:26:52)


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

Zápatí