Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 7. 3. 2015 15:28:37

homi
Člen
Registrace: 18. 12. 2013
Příspěvků: 28

Vlastni styly ve vsech dokumentech

Vytvoril jsem si nekolik vlastnich stylu a chtel, aby se zobrazily ve vsech dokumentech. Tedy nejen v tech novych, ale i cizich dokumentech, vytvorenych i v MSOffice. Poradite, jak na to?

Offline

#2 7. 3. 2015 16:03:39

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Vlastni styly ve vsech dokumentech

Tohle je dost podivné přání. Ten kdo chce něco sdělit - vyjádří to právě také svými styly. Udělá například svou tabulku a udělá tam tlusté orámování červenou barvou. Tím chce něco sdělit - Vaše přání je v tomto smyslu jaksi nekorektní.
     Technicky to řešitelné jen pomocí makra, které se spustí při startu (načítání) dokumentu. Ale bude to více maker podle aplikace. Není to nic obtížného, ale je to i nesprávné.
     Vaše vlastní styly ve Vaší práci to je něco jiného. Přeformátovat můžete vždy a tak ani nechápu proč by se to mělo automaticky konvertovat. Stačí kliknout a je to podle Vás.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 7. 3. 2015 19:58:31

homi
Člen
Registrace: 18. 12. 2013
Příspěvků: 28

Re: Vlastni styly ve vsech dokumentech

Spatne jsem se vyjadril, nechci nikomu vnucovat sve styly. Ale casto opravuji cizi dokumenty, casto z MS Wordu, ale pokud takovy dokument otevru, tak moje styly tam nevidim. Napr. mam dva styly s nastavenim okraju stranek, jednou min. (0.6 na kazdy okraj a jeden diplomkovy (4-2,5cm). Ale vzdy znova tyto styly musim v dokumentu vytvaret. Dalsi styly na format nadpisu atd.

Offline

#4 7. 3. 2015 20:24:31

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Vlastni styly ve vsech dokumentech

Na to musíte původní MS dokument uložit jako ODT - tam už Vaše styly zase budou. Potom můžete zpětně uložit jako DOC, nebo podobně.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí