Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 7. 3. 2015 15:53:52

homi
Člen
Registrace: 18. 12. 2013
Příspěvků: 28

Zarovnani textu (odstavce) konci stranky.

V dokumentu mam nekolik stranek, kde potrebuji, aby posledni radek byl umisten na konci stranky. Resim to zatim vyenterovanim, nejde to nejak efektivneji? Reseni pres zapati mi nevyhovuje? Dekuji za tipy.

Offline

#2 7. 3. 2015 16:14:27

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zarovnani textu (odstavce) konci stranky.

Zase asi nechápu oč opravdu jde. Ty stránky mají zřejmě rozdílný obsah znaků (slov, vět ap). Když je to méně asi problím není. Jak píšete - entrujete.
     Nechápu ale poznámku se zápatím. Zápatí je samostatný blok na konci stránky. Spíš si myslám, že jste chtěl vyjádřit 'zalomení stránky'. To by bylo asi správně.
     Jinak by to chtělo zřejmě sekce. To jsou uzavřené bloky které nadefinujete předem. Je možné například naformátovat velikost znaků, rozpal písmen a podobné reprografické triky.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 7. 3. 2015 19:48:26

svacula1
Člen
Registrace: 19. 2. 2015
Příspěvků: 3

Re: Zarovnani textu (odstavce) konci stranky.

Štýl odseku > Tok textu > Možnosti: nerozdeľovať odsek

Offline

#4 8. 3. 2015 06:57:15

homi
Člen
Registrace: 18. 12. 2013
Příspěvků: 28

Re: Zarovnani textu (odstavce) konci stranky.

to neutr:
No myslel jsem, ze existuje neco jako je v Excelui/Calcu zarovnani textu v bunce (zarovnani na nahoru/stred/dolni okraj). Problem je, ze mam 80 str. dokument a v nem 10 stranek s textem, ktery by mel byt ulozen na konci stranky (napr. podekovani, vytvoreno dne..., souhlasim s pujcovanim...)-diplomka. Tento text je jediny na strance (viz to zarovnani v bunce). "Nastavim" to vyentrovanim, ale pokud dojde k nejake zmene (velikost okraju, umisteni zapatai..), tak text uz neni na poslednim radku. i kdyz pouziji pevny konec stranky.

Offline

#5 8. 3. 2015 08:13:20

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zarovnani textu (odstavce) konci stranky.

No právě na to jsou sekce. Uděláte například to poděkování na 5 řádků a na konec dokumentu to vložíte jako sekci, která je ukotvená ke konci stránky. Ta sekce bude obsahovat samostatný dokument s tím poděkováním. V nápovědě je popsané jak se pracuje se sekcemi. Existují také seriály - tuším že od Petra Valacha a něco od Lukáše Jelínka.
     Takže zadejte na této stránce kartu články a tam dejte hledat (okno na liště v pravé straně). Jinak vstupte do fóra a hledejte ve fóru - to je karta hledat na této stránce. Zadáte Writer a téma například konec stránky, nebo sekce ap. Je tam toho jistě dost.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí