Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 20. 2. 2015 15:01:47

martan1484
Člen
Registrace: 30. 12. 2010
Příspěvků: 14

Export PDF do zásoby

Vytvořil jsem si makro, které tiskne určitou oblast buněk opakovaně do PDF vždy s jinými hodnotami. Pokud mám tedy 10 různých hodnot, tiskne se 10 souborů PDF. Následně pak tyto soubory slučuji.
Je nějaká možnost provést export "do zásoby" a následně vyplivnout 1 velké PDF s 10 listy?
Děkuji za odpověď.

Offline

#2 20. 2. 2015 15:21:25

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: Export PDF do zásoby

Kdybych to dělal pro sebe, asi bych si tu oblast vždy makrem sebral a zkopíroval na nějaký list (pouze hodnoty a formáty), změnil data a zase zkopíroval na ten "nějaký list" o kus dál až bych si takto naskládal celou tiskovou úlohu, kterou bych vytisknul a data smazal. Jinak si myslím že export do pdf takové shromažďování neumožňuje


LibreOffice 5.4.

Offline

#3 20. 2. 2015 15:48:16

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Export PDF do zásoby

To se dělá opravdu tak, že si práci nastřádáte do nějakého listu a pak to naráz uložíte jako PDF. Mimochodem je (nebo alespoň byl) rozdíl mezi "uložit jako PDF" a "exportovat do PDF". Nemám ale novou verzi LibreOffice. Takže otestujte všechny varianty. Takové to rychlé uložení je přednastavené a bude možná stačit. Jde tedy o to, co vše potřebujete zajistit.
      Jiná cesta by byla pomocí sekcí ve Writer. Do sekcí by šlo načíst ty předem udělané PDF a pak je spojit ve Writer, který by se exportoval také jako PDF. Zase to nemohu otestovat na nejnovější verzi LO, ale dělal jsem něco podobného v minulosti a fungovaly mi tak různé formáty.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 20. 2. 2015 23:33:13

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: Export PDF do zásoby

... ano pokud to pustíte jako na tisk do writeru, tak sice musíte přejít přes volbu "kam uložit" atd. ale jakmile zadáte "štosovat" tak to můžete pěkně sdružit již bez dalších následných kroků. Je tedy potřeba zvolit mezi exportem a tiskem, každé řešení má své výhody a nevýhody ale obojí lze řešit makrem. To řešení tiskem bych volil při složitější grafické úpravě, řešení kopírování na samostatný list a následná export bych volil v případě nějakých jednoduchých tabulek.


LibreOffice 5.4.

Offline

Zápatí