Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 19. 1. 2015 17:55:23

dessin
Člen
Registrace: 19. 1. 2015
Příspěvků: 3

podání online Česká pošta - .csv a Calc

Přeji hezký podvečer a předem se omlouvám za neznalost.

Moc bych poprosila o radu, jak fungovat s online podáním České pošty. Vyexportuje se soubor ve formátu .csv.
Jenže Libre neustále chce uložit jako ODF (systém pošty neregistruje) a při trvání na formátu CSV se všechny řádky a sloupečky spojí do jednoho (pošta opět neregistruje).

Poradíte prosím, jak dosáhnout správného formátu? Moc děkuji ...

nebo jestli se zbavit libre a nainstalovat klasické openoffice?

dessin

Editoval dessin (19. 1. 2015 17:56:18)

Offline

#2 19. 1. 2015 20:28:37

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: podání online Česká pošta - .csv a Calc

Nevím oč se konkrétně jedná - podání čeho? Když je to CSV, tak je nutné zadat správné separátory které uloží do sloupečků. To co popisujete vypadá, že tam dáváte špatně formát. Tohle dělá například html. Importní filtr se ptá na separátory. Ale co je špatně takhle z voleje neodhadnu.


     Napište kde to podání berete, nebo pošlete vzorek. Dokonce existuje člověk, který by právě o tomhle věděl asi nejvíc. Je to Dan Sedláček a má k Poště velice blízko. Už tady ale dlouho nebyl.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 19. 1. 2015 20:48:10

dessin
Člen
Registrace: 19. 1. 2015
Příspěvků: 3

Re: podání online Česká pošta - .csv a Calc

Hezky večer,

Podání zásilek. Jmenuje se to prostě podání online - jenž nechcete vypisovat desítky balíků ručně, tak si např z eshopu vyexportujete právě údaje do csv, ty pak nahrajete do jejich systému, on si to prechrousta a vyplivne štítky na balíky, podaci arch apod.
Když to udělám klasicky v ms office tak bez problémů, calc to smíchá dohromady v řádku za sebe jen oddělené čárkama - což samozrejme systém pošty neumí zpracovat.o

Offline

#4 19. 1. 2015 20:51:17

dessin
Člen
Registrace: 19. 1. 2015
Příspěvků: 3

Re: podání online Česká pošta - .csv a Calc

Formát nikam nedávám žádný - a nikdy předtím jsem nedávala :-) prostě to co je export z eshopu se vezme a nahraje do systému pošty, nic se nikde nemění neformátuje apod - ssproto mě překvapily libre že z toho nadělali takovou paseku.
Open office to budou dělat také, co myslíte? Klasika excel (ve kterém jsem to dělala doteď). Mám nový notebook a docela u toho brečím

Offline

#5 19. 1. 2015 21:55:38

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: podání online Česká pošta - .csv a Calc

Můžete poslat vzor "dobrého" - starého seznamu a vzor toho špatného?
     Dělal jsem pro pár eshopů, ale byly to jednotlivé emaily které jsem načítal jako vzory, které šly do šablon - sklad, štítky na balíky, dodáky a faktury ale nikdo to nechtěl jako souhrn podacího lístku. Jde zřejmě o velikost - objemy.


    Nicméně mne napadá ještě maličkost. Potvrďte mi toto :
Vy dostanete .csv který natáhnete do Calcu (původně do Excelu) a pak to odesíláte na poštu jako tabulku tabulkového procesoru? Tedy ne už formát .csv?
Pak zřejmě stačí načíst, ale uložit Calc jako .xls - tedy jako Excel a to by už pošta měla spolknout. Calc umí 2 formáty Excelu.


    Otestujte a písněte.

Editoval neutr (19. 1. 2015 21:58:15)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 19. 1. 2015 22:01:01

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: podání online Česká pošta - .csv a Calc

Zkusil bych najít nějaký starší soubor .csv (již dříve úspěšně předaný poště) a podíval se jak je utvářen, zda je text v uvozovkách, co je tam za oddělovač mezi záznamy (čárka, středník, dvojtečka, tabulátor, mezera), zda jsou v prvním řádku názvy sloupců. (csv prohlédnete v jakémkoli textovém prohlížeči např. notepad) Poté když budte ukládat tabulku z libreoffice do csv tak se otevře dialogové okno kde můžete základní vlastnosti csv ovlivnit. Při ukládání zaškrtněte volbu "upravit nastavení filtru". Po pár pokusech by se to mělo podařit. Z LO do csv se ukládá vždy pouze aktuálně otevřený list a vždy celý.


Tak myslím že pan Neutr výše uhodil hřebíček na hlavičku. Ach ty pojmy :-)

Editoval ludviktrnka (19. 1. 2015 22:22:13)


LibreOffice 5.4.

Offline

#7 20. 1. 2015 06:46:09

mikess
Člen
Registrace: 29. 9. 2008
Příspěvků: 15

Re: podání online Česká pošta - .csv a Calc

Exel 2010 používá k oddělení znaků středník a Calc má nastaveným oddělovačem čárku (teď vyzkoušeno u obou programů). Při ukládání CSV souboru v Calcu se Vám dole pod "Uložit jako typ" zpřístupní kolonka „Upravit nastavení filtru" tu označíte a v dalším okénku „Exportovat textový soubor„ změníte oddělovač pole z čárky na středník a uložte. Zkuste poslat a uvidíte.

Zrušení toho, aby Vám Calc přestal vnucovat formát .ods najdete v „Možnosti – Načítání/ukládání - obecné".

Offline

Zápatí