Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 1. 2015 12:36:25

peacer42
Člen
Registrace: 10. 1. 2015
Příspěvků: 2

Číslování stránek a obsah-VYŘEŠENO

Pěkný den,
jde mi o sladění číslování stránek s čísly stránek v OBSAHU.

1) Prvních pět stran dokumentu nemá číslování, nechci v nich mít zapnuté zápatí, mají přiřazené svoje styly, jsou zalomené - tyto stránky mám OK.

2) Pak následuje obsah, teoreticky šestá strana v dokumentu

3) A pak začínají číslované strany - rád bych, aby začínaly stranou číslo 1, nikoli 7 jako teď.

Jak to udělat, aby se i v OBSAHU objevila strana 1, přes odchylku stran to nejde, resp. u stran se číslo změní od 1, číslování v OBSAHU nikoli, tam je porád 7.

Má to řešení?

Editoval peacer42 (14. 1. 2015 14:27:23)

Offline

#2 12. 1. 2015 13:53:55

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Číslování stránek a obsah-VYŘEŠENO

Technická: správným řešením je přiznat si že první strana dokumentu je strana s číslem 1 a nesnažit se tvářit že je to strana s číslem -6.

Praktická: možná by to mohlo jít přes sekce dokumentu ... mít v první sekci nečíslované stánky + obsah, v druhé sekci pak číslované stánky s obsahem. Ale nikdy jsem podobné harakiri nedělal wink

Offline

#3 12. 1. 2015 20:31:49

peacer42
Člen
Registrace: 10. 1. 2015
Příspěvků: 2

Re: Číslování stránek a obsah-VYŘEŠENO

Jaképak harakiri smile Mě jen zajímalo, jestli jsem narazil na limity svých schopností nebo limity schopností OO/LO.
Díky za radu, ale sekce se mi nejeví pro tenhle problém jako funkční nástroj.

Kdyby snad náhodou někdo řešil podobný problém, jedno řešení jsem vykoumal:

1) Stránku, kterou chcete mít v dokumentu označenou jako č. 1 upravíte klasicky přes odchylku ve volbách pro pole "Číslo stránky"
2) Obsah už máte vytvořený, kliknout na "Upravit rejstřík" a odemknout ruční změny v obsahu
3) Ručně lze čísla stránek v obsahu opravovat dle libosti - ale pak už vám nebude fungovat aktualizace obsahu, resp. je prostě třeba dávat pozor na změny

Možná je to pro někoho ponižující, ale hlavně, že to funguje.

Editoval peacer42 (12. 1. 2015 20:35:30)

Offline

Zápatí