Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 6. 1. 2015 10:11:45

jkucera70
Člen
Registrace: 31. 1. 2012
Příspěvků: 29

Jak z buňky, kde je hypertextový odkaz, dostat jen odkaz - VYŘEŠENO

Zdravím všechny, potřeboval bych z buněk, kde je hypertextový odkaz např. http://obycejnyclovek.cz a popisem TADY, dostat jen ten odkaz. Už jsem vyzkoušel všechno možné, od formátování po opětovné vložení v různých formátech i návod s vlastním makrem http://forum.openoffice.cz/viewtopic.php?id=1581(které nefunguje), ale pořád se s tím mořím. Nechce se mi databázi asi o 6000 záznamech opravovat ručně.
Děkuji za rady

Editoval jkucera70 (6. 1. 2015 13:32:11)

Offline

#2 6. 1. 2015 12:28:41

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: Jak z buňky, kde je hypertextový odkaz, dostat jen odkaz - VYŘEŠENO

makro zde http://forum.openoffice.cz/viewtopic.php?id=1581 funguje dobře (LO 4.3.5.2). Je potřeba zadat správně vstupy, ostatně vše je tam uvedeno. Místo čísla řádku zadejte row(), tím zrušíte potřebu pomocného sloupce "A", číslo listu a číslo sloupce budou nejspíš konstanty, takže netřeba řešit.

Samozřejmě předpokladem je že si do svého souboru nakopírujete všechny tři funkce co jsou ve zmíněném souboru.

Editoval ludviktrnka (6. 1. 2015 12:35:26)


LibreOffice 5.4.

Offline

#3 6. 1. 2015 12:54:20

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak z buňky, kde je hypertextový odkaz, dostat jen odkaz - VYŘEŠENO

nestačí Vám postup : Vložit > Odkaz na externí data (po vložení Ctrl+V musíte entrovat) a pak vyskočí součásti stránky. Dejte All. V Calcu vyskočí odkazy a doprovodný text. Dá se to pročistit snadno.
Pak to jde i přímým nakopírováním plus pročištění makrem, ale to nedoporučuji.


     Ta odkazovaná stránka je staršího data. Zabývá se psanou funkcí SplitString (existuje běžná funkce SPLIT pro Basic ale musíte umět trošku programovat). SplitString stejně asi jako SPLIT rozděluje řetězce (nemám čas to studovat). To jaksi nechápu.
     Jde o práci s řetězci. Na to co hledáte fungují vzorce - sešitová funkce HYPERLINK, nebo informační ISREF a nebo textová WEBSERVICE. Například uděláte pomocný sloupec s dotazem na ISREF a ostatní smažete. Jde to také dotazem FIND, nebo SEARCH.Musí to být ve formátu HTML, protože ta druhá varianta je prostý text ze které se to vyčíst nedá i když jsem podobné pokusy - nepřímo - dělal.

Editoval neutr (6. 1. 2015 12:56:37)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 6. 1. 2015 13:31:11

jkucera70
Člen
Registrace: 31. 1. 2012
Příspěvků: 29

Re: Jak z buňky, kde je hypertextový odkaz, dostat jen odkaz - VYŘEŠENO

Děkuji za odpovědi.
Napřed ludviktrnka: předpokládal jsem, že když si stáhnu vzorový soubor a do něj nakopíruji potřebný sloupec s odkazy, tak to půjde. No ale jelikož mi to nešlo ani na poněkolikáté, tak jsem napsal sem. Změnil jsem práva pro makra a ono to se mi to po chvilce boje podařilo. Stačilo moje data nakopírovat do sloupce, přidat číslované řádky a taky zkopírovat vzorce do dalších řádků.
Neutr: vložit externí data jsem taky vyzkoušel, nicméně to vždycky nakopírovalo tabulku úplně stejně, jako jsem si ji okopíroval ručně ;-( Hyperlink odkazy přidává, ale neumí je odbrat, ISREF mi vrátil jen TRUE a WEBSERVICE nejde vůbec.
Ale opravdu moc děkuji oběma za pomoc.

Offline

Zápatí