Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 1. 2015 10:33:25

Otherion
Člen
Registrace: 4. 1. 2015
Příspěvků: 2

Chybne zobrazení vzorců - Vyřešeno

Zdravím, tuším že to tu už bylo, ale já to zaboha nemůžu najít.
Při otevření dokumentu se mi ve vzorcích udělá neskutečný bordel, což by tak nevadílo, ale místo závorek se zobrazují znaky telefonu a vůbec netuším co stím.
Díky za jakoukoliv pomoc.

Editoval Otherion (4. 1. 2015 14:28:33)

Offline

#2 4. 1. 2015 14:10:05

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Chybne zobrazení vzorců - Vyřešeno

Tohle může být nastavením písma. Stávalo se, že dokumenty obsahovaly několik (nejméně 2) druhy písem. Při načtení se pak dokument načetl například jako anglický a začal opravovat (podtrhávat) češtinu ačkoliv původní dokument byl vytvořen jako český.
     Pokuste se nejprve založit tak abyste to mohl v případě pádu z této zálohy obnovit a začněte laborovat. Nejprve se pokuste nastavit pro dokument výchozí styly. Přesvěčte se jaká je nastavena znaková sada, písmo a tak dál - Nástroje > možnosti > a vše jak v LibreOffice (nebo Apache OpenOffice) podle toho co užíváte a pak i v modulu Writer. Možná jste odněkud stáhl exotickou znakovou sadu (například jako html) a ta se vám nastěhovala do nastavení.


     Také by asi nebylo od věci poslat sem ukázku. Z té se dá ledacos odvodit. Zejména například to, že nepořádek máte v nastavení u Vás a ne v tom kterém dokumentu.

Editoval neutr (4. 1. 2015 14:11:23)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 4. 1. 2015 14:27:38

Otherion
Člen
Registrace: 4. 1. 2015
Příspěvků: 2

Re: Chybne zobrazení vzorců - Vyřešeno

No ono je to také možná tím, že mám anglický windows a používám češtinu v aplikacích. Každopádně jsem to vyřešil tak, že jsem stáhnul instalaci Libreoffice z internetu znovu a nainstaloval pouze jazykovou sadu Čestina, takže už vše funguje jak má.

Offline

Zápatí