Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 26. 12. 2014 13:34:11

name368
Člen
Registrace: 25. 12. 2014
Příspěvků: 2

Obrazok s hypertextovym odkazom - po exporte do PDF odkaz nefunguje

Dobrý deň,

Už dlhšie nevieme vyriešiť tento problém:

Vytvorím calc súbor s obrázkom na ktorý dám hypertextový odkaz avšak po exporte tohto súboru do PDF hypertextový odkaz neexportuje s obrázkom. Skúsil som do bunky zadať normálny text "www....." a tento odkaz po exporte fungoval...

Vedel by prosím niekto poradiť či je to otázka nastavenia exportu PDF a kde sa to dá nastaviť prípadne je niekde inde problém?

Ďakujem.

Offline

#2 26. 12. 2014 15:05:19

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Obrazok s hypertextovym odkazom - po exporte do PDF odkaz nefunguje

Jestli fungují odkazy do sítě www tak je vše v pořádku. Nefungují zřejmě odkazy na vlastní původní listy Calcu, což je pochopitelné. Výstupní soubor už není tabulkovým dokumentem a exportují se jen neprázdné úseky.
     Tady je potřeba asi laborovat s pojmenovanými úseky, nebo s úseky databáze. Ty by se měly po exportu zachovat. Ovšem nejsem si moc jistý a nemám čas to testovat.
     Obecně je to vlastnost hypertextových odkazů a nejenom obrázkového tlačítka. Tipnul bych si, že odkazovaný úsek nesmí být prázdný, popřípadě musí být uvnitř "printaray".


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 26. 12. 2014 16:38:51

name368
Člen
Registrace: 25. 12. 2014
Příspěvků: 2

Re: Obrazok s hypertextovym odkazom - po exporte do PDF odkaz nefunguje

Len pre spresnenie by som dodal že odkaz nebol na niečo v dokumente ale na internetovú stránku...

Pre skúšku som do prázdnej bunky napísal "www.posta.sk" a po exporte do PDF tento odkaz fungoval - zobrazilo mi stránku pošty.

Keď som to skúsil že som dal obrázok ikony pošty a dal odkaz obrázku na "www.posta.sk" tak po exporte mi zobrazovalo len obrázok ale keď som naň klikol tak už odkaz na webstránku nefungoval...

Offline

Zápatí