Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 11. 2014 19:32:07

Xanteus
Člen
Registrace: 3. 6. 2014
Příspěvků: 20

Nefunguje CTRL+V ani Vložiť v openoffice Writel

Dobrý deň
Už asi tri dni mi nefunguje openoffice writel a konkrétne do súborov sa nedá nakopírovať text cez "Vložiť" ani cez "CTRL+V". Neviete v čom môže byť problém?

Offline

#2 5. 11. 2014 20:12:45

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nefunguje CTRL+V ani Vložiť v openoffice Writel

Nejspíš máte sešit zamknutý proti změnám. Podívejte se zda nemáte zamknuté změny, nebo třeba tabuklky, sekce ap. Podívejte se do nápovědy . zamykat se dá lecos.
     Také by to mohlo být zapřičiněno nejakým zásahem do klávesových zkratek, nebo špatné přiřazení funkcí k ikonám. Což byste asi ale měl tušit pokud je to Váš stroj.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 5. 11. 2014 20:47:16

Xanteus
Člen
Registrace: 3. 6. 2014
Příspěvků: 20

Re: Nefunguje CTRL+V ani Vložiť v openoffice Writel

Nie,na disku mám tak 5000 súborov odt. a v žiadnom z nich nefunguje vkladanie testu ale v .doc to funguje. Ale ja potrebujem aby to fungovalo aj v .odt (Ešte zmienim že vkladanie nefunguje ani v novo vytvorených súboroch).

Offline

#4 5. 11. 2014 21:18:49

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nefunguje CTRL+V ani Vložiť v openoffice Writel

Potom byste měl napsat jaké OpenOffice používáte - tedy LibreOffice, nebo Apache OpenOffice a v jaké verzi? Těch 5000 souborů šlo před tím otevírat? A v jaké verzi OpenOffice? Můžete sem poslat vzorový soubor? Něco podobného se tu už obejvilo ale byly poškozené archivy. Nedalo se to otevřít ani pomocí hexaeditorů.



     Pokud jste udělal nějaký zásah do OpenOffice - tak se to promítne na všech otevíraných souborech. Dá se to ale smazat v Document and Setinngs - Vaše jméno a hledejte podle verze OpenOffice - buď Libre, nebo jen OpenOffice. To smažte a znovu nainstalujte nejnovější verzi .- nejlépe LibreOffice.

Editoval neutr (5. 11. 2014 21:22:17)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 6. 11. 2014 09:14:07

Xanteus
Člen
Registrace: 3. 6. 2014
Příspěvků: 20

Re: Nefunguje CTRL+V ani Vložiť v openoffice Writel

OpenOffice 4.1.1 a ešte pred týždňom som s ním nemal žiadné problémy. Súbory boli vytvorené na Openoffice 2.0 ale keď som kúpil nový pc tak som do neho nainštaloval openoffice 4.1.1 a vložiť i CTRL+V fungovali. Je nutné podotknúť že po reštarte funkcie vložiť aj CTRL+V fungujú ale po nejakom čase prestávajú fungovať. Mám os win 7 Home 64x

Offline

#6 6. 11. 2014 09:34:24

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nefunguje CTRL+V ani Vložiť v openoffice Writel

Napadá mne nainstalovat Libre Office. Pokud bude fungovat Libre Office tak si jej nechte - je v mnoha ohledech je lepší. Ale vyzkoušejte nejdříve přeinstalovat Apache OpenOffice včetně smazání všech záložních nastavení v Documents and settings - po odinstalování AOO smažte v tomto adresáři celý folder s názvem OpenOffice. (Documents and settings > Vaše jméno > Složky souborů - OpenOffice).
     Ovšem je to na W7 a tam může být jiná příčina :


     W7 zlobí zřejmě nejvíc právě ve verzi 64 bitů. Je tam například problém v tom, že když si připnete soubor na lištu, tak další stejný už jen tak nejde otevřít (Tohle dělá i se Skype a jinými). Zřejmě se otevírají jako kopie - pokud nemají sdílení jako Calc a to ještě asi musí být navoleno. Takže si na to dejte pozor. Zřejmě s tím zmetkem W7 nemáte zkušenosti.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 6. 11. 2014 09:52:11

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Nefunguje CTRL+V ani Vložiť v openoffice Writel

... u mne se nefunkční CTRLC / CTRL+V v AOO objevuje tak 3-5x za rok. Stačí obvykle úplné vypnutí AOO, tedy včetně quickstarteru. Pro velmi sporadický výskyt jsem zatím žádnou závislost nevysledoval.

Offline

#8 8. 11. 2014 18:28:05

Xanteus
Člen
Registrace: 3. 6. 2014
Příspěvků: 20

Re: Nefunguje CTRL+V ani Vložiť v openoffice Writel

Čo je AOO? Ani ja som vír nenašiel ale pred tým to program nerobil.

Offline

#9 8. 11. 2014 19:01:11

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nefunguje CTRL+V ani Vložiť v openoffice Writel

AOO je Apache OpenOffice. Libre Office je téměř totožný program. Původní OpenOffice bez dalšího už dávno neexistuje.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#10 10. 11. 2014 13:59:05

Xanteus
Člen
Registrace: 3. 6. 2014
Příspěvků: 20

Re: Nefunguje CTRL+V ani Vložiť v openoffice Writel

Jak teda AOO vypnout?

Offline

#11 10. 11. 2014 14:44:23

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nefunguje CTRL+V ani Vložiť v openoffice Writel

Ono se musí odinstalovat. Dá se to udělat buď pomocí nové instalace, která po spuštění zobrazí dotaz - opravit.. odinstalovat, nebo to uděláte ve Windovs - ovládací panely - přidat, nebo odebrat programy a tam zadat odinstalování.
     Následně potom smažete složku s tím popisem co jsem dával v příspěvku #6 (6.11.2014 09:34:24). Stáhnete si novou verzi LibreOffice a nainstalujete ji podle návodu.
     Pokud byste jen dělal novou instalaci Apache OpenOffice, ktak by mělo postačit přeinstalování. Tedy staré verze si nevšímat a spustit novou, která by to měla přepsat. Při tom doporučuji předem smazat také ten folder viz příspěvek #6.


     Ale testoval jste jestli to není tou lištou? Vůbec bych se tomu nedivil.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#12 11. 11. 2014 07:49:43

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Nefunguje CTRL+V ani Vložiť v openoffice Writel

Xanteus napsal(a)

Jak teda AOO vypnout?

vypnout?
1. ukončit spuštěná okna (pokud se nechají)
2. ukončit quickstarter - přes pravé tl. (pokud je v systemtray - pozor, podle nastavení může být i schovaný)
3. ve správci úloh ukončit všechny procesy "soffice.exe"

Offline

Zápatí