Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 11. 2014 15:08:48

PetrStud
Člen
Registrace: 4. 11. 2014
Příspěvků: 4

Google Tabulky - vkládá uvozovky

Zdravím ve spolek,
mám jeden problémek a nevím jak z něj ven.

Popis:
- mám v jedné buňce textový řetězec
- vložím do něj zakončení řádků pomocí Ctrl+Enter
- v buňce se tváří, tak jak má
- označím si buňku a chci kopírovat pomocí Ctrl+C
- otevřu si poznámkový blok a vložím pomocí Ctrl+V
- a ejhle před text a za text se vloží "

Nevíte někdo co stím.

Předem moc díky

Editoval PetrStud (4. 11. 2014 17:04:26)

Offline

#2 4. 11. 2014 16:52:37

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Google Tabulky - vkládá uvozovky

Google Calc? Google má tabulky, ale že by se jmenovaly Calc to nevím. Je otázkou zda nemyslíte Calc založený do Google jako LibreOffice Calc on rollApp (podobně Apache Calc).
     Také by mohla chodit podpora ODF - ale od toho se snad ustoupilo. Existovalo na to rozšíření. V každém případě si to nedokážu vysvětlit - co tím "Google Calc" myslíte.
     Když jsem to naposledy testoval, tak se tam LO i AOO chovalo nezvykle. Já bych to doporučil asi jenom jako prohlížečku. Navíc každý program zřejmě portoval někdo jiný a byly to staré verze, které měly i na desktopu chyb jako máku.



     Vzhledem k tomu, že LO a AOO jsou zdarma a portable verze se vejda na flash 32GB práci na Google bych považoval za zbytečnost. Je otázkou zda by to nefungovalo třeba pomocí nějakého chytrého zařízení - ale pokud vím tak zatím ne.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 4. 11. 2014 17:03:59

PetrStud
Člen
Registrace: 4. 11. 2014
Příspěvků: 4

Re: Google Tabulky - vkládá uvozovky

Zdravím,
jedná se o Google tabulky.
A nikde jsem nenašel, že by někdo řešil stejný problém sad

LO a AOO jsou skvělé, ale už jsem od nich odstoupil, protože často měním pracovní stanice a soubory nechci tahat přes flešky.

Offline

#4 5. 11. 2014 16:34:10

LADER
Člen
Registrace: 3. 4. 2013
Příspěvků: 144

Re: Google Tabulky - vkládá uvozovky

Zdravím,
otevřu Google Docs Spreadsheet, napíšu do buňky text. Označím jej Control+C a vložím jej do Libre Office Writer pomocí Control+V ➞ vloží se mi normální text.
Pokud označím celou buňku ➞ vloží se mi celá buňka i s textem (část tabulky).
Pokud místo textového editoru použiji jednoduchý editor, třeba gedit ➞ vloží se mi místo buňky text, který má na začátku a na konci uvozovky (neumí vkládat orámovanou buňku - část tabulky).
Pokud, ale neoznačím celou buňku, ale pouze text ➞ vloží se mi text bez uvozovek stejně jako u Writeru z LO.
Takhle se mi to chová a nepovažuji to za chybu.


Ubuntu 22.04.1 LTS, LibreOffice Verze: 7.4.6.2, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)

Offline

#5 5. 11. 2014 16:52:39

PetrStud
Člen
Registrace: 4. 11. 2014
Příspěvků: 4

Re: Google Tabulky - vkládá uvozovky

Upřesním problém.
popíšu jednotlivé buňky
A1 - mám textový řetězec XXXX normálně jeden řádek v buňce
B1 - mám textový řetězec YYYY normálně jeden řádek v buňce
A2 - mám textový řetězec XXXX normálně jeden řádek v buňce
B2 - mám textový řetězec YY
                         YY rozdělen na dva řádky v buňce pomocí ctrl+enter

C1 - =JOIN(",";A1;B1) výsledek v buňce vypadá normálně a když označím buňku a ctrl+c, pak otevřu poznámkový blok a ctrl+v, tak se to tam vloží normálně tak jak to jde vidět v buňce A1,B1
C2 - =JOIN(",";A2;B2) výsledek v buňce vypadá normálně a když označím buňku a ctrl+c, pak otevřu poznámkový blok a ctrl+v, tak se to tam vloží s uvozovkami a né jenom jak by se dalo očekávat A2,"B2", ale "A2,B2"

Otvírat to v něčem druhém a nebo kopírovat do druhého programu to nechci, protože mám udělaný export do csv a závorkám už tam patří jiný index. Celé to vypadá A1,B1,C1,"D1" D1 je v uvozovkách, protože importní program to vyžaduje v uvozovkách, tak mi to tam dělá nepořádek, když se na začátek a na konec vloží samotné "

Offline

#6 5. 11. 2014 17:32:36

LADER
Člen
Registrace: 3. 4. 2013
Příspěvků: 144

Re: Google Tabulky - vkládá uvozovky

Ano, je to tak jak píšete. Ale dělá mi to pouze v tom geditu
(něco jako poznámkový blok ve Windows). V "lepším" editoru se to vloží jinak, jako celá buňka. Ten gedit to asi neumí a tak, aby bylo vidět, že to patří k sobě, tak to pouze uzávorkuje a pak to vypadá docela mizerně (jako celek).


Ubuntu 22.04.1 LTS, LibreOffice Verze: 7.4.6.2, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)

Offline

#7 5. 11. 2014 17:35:54

PetrStud
Člen
Registrace: 4. 11. 2014
Příspěvků: 4

Re: Google Tabulky - vkládá uvozovky

No právě a stejně to udělá i při exportu do csv jak ručním tak přes makro.
Prostě si to neumím vysvětli, tak jsem chtěl jen jestli to někdo neřešil, ale jak je vidět, tak asi ne sad
Nejhorší na tom je, že jsem to chtěl oblafnout tím, že ve výsledné buňce spočítám počet uvozovek, ale ani ten vzorec je nevidí, no děs wink

Offline

#8 5. 11. 2014 17:49:09

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Google Tabulky - vkládá uvozovky

Nechápu co Vám vadí. Chování je korektní. V buňce máte odřádkování, a to se při převodu do csv obaluje uvozovkami.

Při kopírování je zřejmě ve schránce objekt ve více tvarech a cílový program si v těchto případech vybírá, který tvar vloží. No a Váš editor si vybírá csv formát.

Můžete buď odstranit řádkování v buňce před exportem, nebo smazat uvozovky po exportu. Ve druhém případě se podívejte, jestli v exportovaném souboru to řádkování nezůstalo.

Offline

Zápatí