Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 6. 10. 2014 17:24:20

ellvis
Člen
Registrace: 6. 10. 2014
Příspěvků: 4

LO 4.2.3.3 Writter načíta prvý súbor približne minútu - VYRIEŠENÉ

Dobrý deň,

používam Libre Office 4.2.3.3 a Writter má u mňa nasledujúci problém. Po spustení programu (je jedno, či spustím priamo Writter alebo len Libre Office a zo všeobecnej úvodnej obrazovky otvorím textový súbor)a načítaní textového súboru Writter približne na minútu zamrzne a vyťaží procesor na 100%. Potom zobrazí načítaný súbor a ďalšia práca s ním je už v poriadku. Taktiež akékoľvek ďalšie otvorenie ľubovolného textového dokumentu je už okamžité. Robí to pri všetkých druhoch dokumentov - ODT, TXT, DOC.

Inšalovaný systém je Slackware Linux 14.1 64bit, Libre Office je vo verzií 4.2.3.3 64bit anglická verzia. Inštalácia prebehla použitím oficiálneho balíčka zo stránky libreoffice.org a prebalíčkované pomocou Slackbuildu. Staršie verzie fungovali v poriadku. V počítači mám nainštalované SSD, iné programy podobnou chybou netrpia.

Po menšom skúmaní som zistil, že voľba Help -> About LibreOffice v úvodnej obrazovke sa chová úplne rovnako, minutový zásek, potom sa objaví a akákoľvek ďalšia práca s programom je už rýchla (vrátane prvého načítania súboru). Neviem kde mám hľadať chybu.

Za prípadnú pomoc vopred ďakujem, ak je sú potrebné ďalšie informácie, rád ich dodám.

ellvis

Editoval ellvis (6. 10. 2014 23:56:20)

Offline

#2 6. 10. 2014 18:08:30

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: LO 4.2.3.3 Writter načíta prvý súbor približne minútu - VYRIEŠENÉ

Možná by to chtělo vyzkoušet verzi LO 4.3.2.2. Linux 14 64 bit nemám, ale instaloval jsem na W7(x86) a tam se to projevuje podobně. Na XP žádný podobný projev - běžné nastartování.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 6. 10. 2014 23:54:33

ellvis
Člen
Registrace: 6. 10. 2014
Příspěvků: 4

Re: LO 4.2.3.3 Writter načíta prvý súbor približne minútu - VYRIEŠENÉ

Ďakujem za odpoveď, moja chyba, že som si neskontroloval číslo aktuálnej verzie. Takže:

verzia 4.3.2.2 sa chovala po nainštalovaní presne rovnako (odinštaloval som pôvodnú a až potom nainštaloval novú). Riešením je zmazať adresár ~/.config/libreoffice, teraz beží celý balík svižne ako má.

Ak mi to čas dovolí, skúsim poexperimentovať čo konkrétne ten problém spôsobovalo.

Ešte raz vďaka za rýchlu odpoveď!

ellvis

Offline

Zápatí