Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 3. 2009 11:33:58

Helios
Člen
Registrace: 18. 5. 2005
Příspěvků: 43

Desetinná tečka a české nastavení

Zdravím,
kvůli kompatibilitě s některými dalšími programy fungujícími přes csv a textové soubory potřebuju používat desetinnou tečku.

Bohužel se mi nedaří dosáhnout toho, abych měl des. tečku ale zároveň české - tj. metrické míry v OOo - třeba v Draw.

Zatím jsem to měl tak, že uživ. rozhraní mám česky, národní nastavení anglicky (USA), měnu a další už zas česky. Takže mám des. tečku, ale míry jsou furt v palcích.

Nevíte někdo o elegantnějším řešení?


OOo 3.0 CZ
Win XP

Editoval Helios (18. 3. 2009 11:34:28)

Offline

#2 18. 4. 2009 21:17:43

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Desetinná tečka a české nastavení

Skúste v jazykových nastaveniach použiť Nemecko (Lichtejštensko). To používa bodku ako desatinný oddelovač ale metrické miery.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#3 19. 4. 2009 07:13:46

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Desetinná tečka a české nastavení

1) sice nechápu, proč lidé stále dokola chtějí v českých dokumentech používat nečeský desetinný oddělovač (je to jako porušovat pravidla pravopisu, navíc to plete uživatele, což může mít zcela fatální následky), ale "náš uživatel, náš pán".
V OOo se dá v každém modulu (Calc, Writer, Draw) nastavit vlastní jednotky míry - to vám nestačí, nevyhovuje? (otevřte daný typ dokumentu a pak Nástroje->Volby->OpenOffice.org Writer/Calc/Draw->Obecné->Jednotka míry)

2) a taky nechápu, proč si lidé pro angličtinu vybírají stále USA (s nemetrickým systémem), a ne UK (má metrický systém), viz např. http://lamar.colostate.edu/~hillger/internat.htm

Editoval hanus (19. 4. 2009 07:18:21)

Offline

#4 6. 5. 2009 08:06:42

vlcinsky
Člen
Registrace: 6. 5. 2009
Příspěvků: 1

Re: Desetinná tečka a české nastavení

Při importu CSV je pro daný sloupec zapotřebí zvolit formát Anglicky(USA). Pak to bere desetinnou tečku jako desetinný oddělovač a nevyrobí z toho datum.

Ověřeno pokusem.

Nevím, možná to bude s Anglicky(USA) umět i importovat třeba americký styl datumu, nevím, s tím jsem si už nehrál.

Jan Vlčinský

Offline

Zápatí