Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 3. 9. 2014 08:31:53

jardalukrom
Člen
Registrace: 28. 4. 2011
Příspěvků: 4

Přenos nastavení z oo 3.4 do 4.1.0

Náš ajťák mi včera odpo. přeinstaloval verzi 3.4. na 4.1.0
Ale jsou pryč všechna moje nastavení. Klávesový zkratky, všechna zrušení automatických oprav, šablony textu i tabulek.
Prostě vše co mi zjednodušovalo práci a když si představím ten porod všechno dělat znova a hlavně pátrat kde a jak se to dělá mi nahání husí kůži.

Je způsob jak jednoduše přenést všechno do nové verze?

Už jsem na foru hledal a v
     C:\Documents and Settings\xxxx\Data aplikací\
mám složky:
     OpenOffice\4\user   a   OpenOffice.org\3\user

Zkusil jsem obsah přemístit z 3 do 4 ale nijak se to neprojevilo...

Offline

#2 3. 9. 2014 10:08:30

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Přenos nastavení z oo 3.4 do 4.1.0

Nevím jak to ten Váš ajťák udělal, ale přenos těchto věcí by měl být automatický. Pokud tedy máte ještě složku OpenOffice.org\3\user tak by to mělo jít. Jde o to, že zřejmě to nesmí být vedeno pod 3.4 ale pod 4. Takže předpokládám, že máte zazálohováno obojí dobře. Vykuchejte z té verze 4 vše, co má ekvivalent ve verzi 3.4 a překopírujte - nejlépe souborovým manžerem. (Načíst verzi 4 a vše z verze 3 kopírovat - při tom nahradit). Je otázka kde jsou šablony.
     Co se mohlo stát? Buď při instalaci byly nejprve staré adresáře smazány, nebo spíš bylo instalováno do jiného adresáře nežli byl ten původní. Pak byste ale měl vše k dispozici. Šablony lze často znovu vytvořit z původních kopií, pokud víte které soubory to byly.


     Na ploše často zůstávají kopie instalací, ale podívejte se také do Programfile, nebo jen na obsahy disků. Doporučuji spustit vyhledávání souborů s koncovkou šablon.
     Je také možné, že rozdíl mezi verzí 3.4 a 4.1 je tak velký, že se prostě šablony do nové verze nepřiřadily kvůli jiné koncovce ap.
     Pokud tedy najdete například šablony s jinou koncovkou, pokuste se přepsat koncovky. Jinou cestou by bylo odinstalování verze 4.1 a instalace postupně novějších verzí, které by vše přebíraly tak ja se má.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 4. 9. 2014 06:19:55

jardalukrom
Člen
Registrace: 28. 4. 2011
Příspěvků: 4

Re: Přenos nastavení z oo 3.4 do 4.1.0

To je škoda, myslel jsem že je nějaký prográmek který to bude umět přenést. Něco jako je u Firefoxu na záložky.
Šablony, *.ott a *.ots jsem našel - dík za tip hledat dle přípon.

Horší je s nastaveními. Nezbude než vše udělat, či nechat udělat znova.
(služ. auto si taky neopravuju sám...)

Offline

Zápatí