Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 27. 8. 2014 21:28:00

odpe123
Člen
Registrace: 17. 6. 2012
Příspěvků: 3

Nezobrazují se okraje stránky - kde nastavit?

Dobrý den.

Po nainstalování Libre Office marně hledám, kde se dá nastavit klasické zobrazení stránek jako v MS Wordu.
Teď se nezobrazují okraje stránek vůbec, pouze nahoře pravítko. I stránky jsou oddělené pouze jakousi čarou.
(Viz obrázek: http://www.nahraj-obrazek.cz/?di=8140917083714 )

Nedá se s tím pracovat, protože člověk vůbec nemá přehled o formátování na dané stránce. Prohledal jsem celé nastavení Writeru, ale nenašel nic, kde se to dá změnit. Poradíte?
Děkuji předem.

Offline

#2 28. 8. 2014 06:26:17

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nezobrazují se okraje stránky - kde nastavit?

To je jen otázka zvyku. Grafika (obecně vzhled) se dá přizpůsobit pomocí skinů, ale jestli tam jsou barevné nebo jiné úpravy ohraničení pracovního prostoru nevím.
     Když budete chtít, můžete si nastavit šířku, nebo výšku jako výchozí pro zobrazení, nebo si nechte zobrazit 2 stránky vedle sebe. Abyste viděl odděleně pracovní plochu, tak si můžete například zvolit jiný barevný podklad stránky. Ten pak po dokončení změňte na původní. Když ale máte nastaven tisk jen černobíle tak si tam ponechte podklad v nějaké příjemné a nerušivé barvě.


     Originálně se vytvořená stránka zobrazuje v náhledu tisku. Tam pak uvidíte celkově rozložení. To si myslím dělá většina lidí - zejména ti, kdož se nemusí dívat co píšou - estetický výsledek kontrolují až před ukončením práce.


     Nastavit jde hodně věcí a je jen otázkou zvyku umět se vypořádat s vlastní grafickou představou. To souvisí například s poměrem obrazovky monitoru. Ohraničit se dá většinou rámečkem jen pracovní prostor stránky (bez okrajů, záhlaví a zápatí).
     Můžete si udělat vlastní formát stránky tak aby Vám vyhovoval právě z pohledu individuálních potřeb. Já popravdě ani nevím, co myslíte tím zobrazením jako v MS Wordu. Plno textových editorů nepoužívá ohraničení stránky, nebo pracovního prostoru vůbec. Těmto lidem kteří jsou zvyklí na takové výchozí zobrazení by zase ohraničení vadilo z téhož důvodu jako Vám schází.



     Takže jde asi o to, udělat si vlastní výchozí šablonu tak abyste nebyl rušen širokým zobrazením monitoru. Možná byste měl postnout grafickou podobu toho, co byste chtěl vidět na obrazovce. Těch Wordů je více druhů podle werze a Word sám o sobě není jen doc s jedinou grafickou podobou. Věřím že se graficky odlišují i verze 97, 2000, nebo 2010.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 28. 8. 2014 06:37:40

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Nezobrazují se okraje stránky - kde nastavit?

nemáte zatrženo "zobrazení - vzhled webu" ?  ... když tak zkuste použít AOO wink Nedávno vyšla verze 4.1.1. A pořád vypadá normálně: http://www.nahraj-obrazek.cz/?di=9140920388914

Offline

#4 28. 8. 2014 15:46:01

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nezobrazují se okraje stránky - kde nastavit?

Dnes jsem stáhnul nové LO 4.3.1.2 a Writer už má neaktivní plochu šedivou takže ta pracovní je vidět dobře.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí