Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 27. 8. 2014 13:45:51

Hanci
Člen
Registrace: 27. 8. 2014
Příspěvků: 2

Odrážky a číslování - prosím o radu

Dobrý den, při formátování textu diplomové práce ve Writeru se mi symbol tečky pro odrážky sám označuje žlutou barvou. Nejsem si vědoma toho, že bych to někde nastavila. Zkoušela jsem volbu Odstranit formátování a následně odrážky znovu nastavit přes volbu Odrážky a číslování, ale když dokument uložím a pak znovu otevřu, opět jsou značky pro odrážky označené žlutě. Už jsem z toho zoufalá :-(

Příklad textu:

- zpomalení úbytku posluchačské základny MHFMP vlivem stárnutí obyvatelstva využitím AD,
- nabídnout řešení v otázce zajištění lidských zdrojů pro aplikaci AD,
- zvýšení návštěvnosti koncertů MHFMP.

Odrážky (symbol pomlčky, nebo puntíku) jsou označeny žlutě, ale text je v pořádku...

Pomozte, prosím. Děkuji.

Editoval Hanci (27. 8. 2014 14:00:09)

Offline

#2 27. 8. 2014 17:41:43

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Odrážky a číslování - prosím o radu

Vyzkoušejte FORMÁT > ZNAKOVÉ STYLY > NAJDĚTE ODRÁŽKY - KLEPNĚTE PRAVÝM TLAČÍTKEM - otevře se dialog kde lze nastavit styly písma, barvy ap. Tam zadejte na kartě EFEKTY PRO PÍSMO - černou barvu. Já tam měl 'automaticky modrou'. Jde asi o to v jaké verzi pracujete (AO, LO).


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 27. 8. 2014 18:00:19

Hanci
Člen
Registrace: 27. 8. 2014
Příspěvků: 2

Re: Odrážky a číslování - prosím o radu

Pracuji s verzí Apache OpenOffice verze 4.1.0. Vyzkoušela jsem vámi navržený postup, a opravdu bylo ve Formát -> Znak zadáno žluté zvýraznění (i když jsem to nenastavila). Jenže když dokument uložím a znovu otevřu, problém je zase zpět :-(
I tak děkuji za radu.

Offline

#4 27. 8. 2014 19:17:55

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Odrážky a číslování - prosím o radu

Musíte si udělat vlastní styl a ten pak použít. Chtělo by to udělat si šablonu a použít ji jako výchozí. Problém je v tom, že i když jste barvu změnila, tak pod automatickým formátem máte stále tu žlutou (já to dělal v LO kde mám modrou).
      Když si uděláte jen svůj styl odrážek, tak na ten musíte vždy odkazovat znovu. Ale při otevření nového dokumentu tam skočí ta žlutá. Vy jste zřejmě 'přebarvila', ale neuložila nový styl odrážek.
      Pokud tedy vytvoříte vlastní šablonu a použijete jako výchozí - nový dokument se otevře jen se stylem, který jste zabudovala do šablony. Ovšem nevím kolik diplomek píše člověk za život - většinou jen jednu. Takže na to asi šablona být nemusí. Postačí vlastní styl odrážek a pak ho naklikat podle potřeby.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí