Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 7. 8. 2014 11:35:19

LenkaC
Člen
Registrace: 23. 5. 2014
Příspěvků: 14

Ukotvení obrázku k buňce s textem - VYŘEŠENÝ

Dobrý den,
poradíte někdo prosím, jeslti lze, a pokud ano, tak jak, ukotvit obrázek v buňce s textem tak, aby se obrázek posouval s textem v případě zvětšování / změnšování obsahu předchozích řádků?
Našla jsem ukotvení obrázku ke stránce / k buňce v nabídce zobrazené po kliknutí pravým tlačítkem myši, ale při rozšiřování předcházející části se obrázek neposouvá.
Děkuji, LC.

Editoval LenkaC (11. 8. 2014 11:04:40)

Offline

#2 7. 8. 2014 14:37:49

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Ukotvení obrázku k buňce s textem - VYŘEŠENÝ

Obávám se, že tohle nebude snadné. Podobná funkce existuje u Writeru. Obrázek pak stojí vždy za textem buď jako znak, nebo na konci odstavce. Calc tuhle vymoženost nemá.
     V Calcu LO jde sice ukotvit obrázek k buňce, nebo k listu, ale ve výsledku se chová stejně. Při tom si myslím, že by to měla být chyba. Když se vloží sloupce, nebo řádky, tak se obrázek v buňce neposune. V AOO (nejnovější verze) to totiž chodí správně - obrázek se odsune i v případě, že se text předchozích buněk jen nafoukne.
     Když se ale v LO (nejnovější verze) řádek nafoukne, tak stojí na místě jako by se nechumelilo a překrývá text nafouknutého řádku.
     Takže jestli je tato chyba pro Vás podstatná - přejděte na AOO. Jinak by se myslím měla nahlásit chyba. To by ale měl ještě někdo potvrdit - zejména jestli to dělá také u Linuxu ap.

Editoval neutr (7. 8. 2014 15:33:49)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 11. 8. 2014 11:06:18

LenkaC
Člen
Registrace: 23. 5. 2014
Příspěvků: 14

Re: Ukotvení obrázku k buňce s textem - VYŘEŠENÝ

Děkuji neutr,
nechala jsem prověřit našeho IT a zřejmě opravdu půjde o špatnou verzi a vyřeší se to nasazením jiné.
Pěkný den LC

Offline

Zápatí