Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 19. 7. 2014 19:09:00

laonnelith
Člen
Registrace: 19. 7. 2014
Příspěvků: 1

korejština

dá se nějak psát ve writeru hangulem (korejské písmo-znaky), potřebovala bych si vytvořit výukové kartičky a nikde se nemůžu dopátrat tomu, jestli lze korejštinu nějak naistalovat nebo mám prostě smůlu a budu si na to muset najít nějaký jiný speciální program.

Offline

#2 19. 7. 2014 20:00:46

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: korejština

Nevím jistě, ale viděl jsem to asi jako možnost 1. instalace. Když budete instalovat 'nanovo' - například nevější verzi, ale můžete odinstalovat původní a pak ji znovu spustit - tak máte rozšížené volby - ta klasická tam dává češtinu a angličtinu.
     Zvolíme (nevím přesně jak je to napsáno) - vlastní instalaci a tam dostanete na výběr další řečové moduly a hangulem jsem tam tuším zahlédl. Jen nevím jestli v AOO, nebo LO (nejspíš oba balíky).
     Při prvním spuštění musíte ještě nastavit NÁSTROJE > MOŽNOSTI > OOPENOFFICE(LIBREOFFICE) > JAZYKOVÁ NASTAVENÍ. Jde asi jen o podporu asijských jazyků a to zda to bude pro jen aktuální dokument. Dokonce by v té instalaci měla být asi i oprava pravopisu, nebo se dá stáhnout samostatně jako rzšíření, ale tohle nevím jistě.


     Pokud to tam nebude - tak si vyhledejte rozšíření (extension) - pro LibreOffice a také ApacheOffice. Někde jsem ten 'hangulem' opravdu viděl.

Editoval neutr (19. 7. 2014 20:02:47)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí