Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 7. 2014 06:37:36

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Dostupnost na Google.cz - VYŘEŠENO

Velmi často se mi stává, že hledám na netu nějaké řešení. Při tom stale častěji dochází k tomu, že vyhledané téma je uloženo na Google.cz ale odtamtud se to nedá otevřít. Příklad :
www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=15&cad=rja&uact=8&ved=0CD8QFjAEOAo&url=http%3A%2F%2Fwww.oooforum.org%2Fforum%2Fviewtopic.phtml%3Fp%3D302975%26highlight%3D&ei=h4q3U83MKKqr7Aa-5IDACQ&usg=AFQjCNHv4FBh5CS0qlCzwwhsqhT5bKthCw&bvm=bv.70138588,d.ZGU
Ještě jednou jako odkaz Proč to nefunguje? Browser hlásí, že je zřejmě adresa zablokovaná kvůli napadení stránky a že to možná za chvíli zmizí - nezmizí to ani za několik dní, či týdnů.
      Testoval jsem přepis adres z domény cz na com, uk, a tak dál - ale bez úspěchu. Testoval jsem to jak ve Firefoxu, tak v Chromu (jsem registrovaný uživatel různých slušeb Google). Stále stejná hláška po marném načítání url.
      Dokonce se mi nepodařilo ani najít kontakt na správu domény Google.cz abych se zeptal, co je to za kravinu. Prostě jamile je tam www.Google.cz tak mám smůlu. Nevím sice, jestli jde jen o stránky ooo.forum.org, ale některá fóra chodí přímo a bez problémů. Tohle vypadá jako přesměrované a zablokované. Je otázkou jestli to nemá na svědomí provider (upc), ale to se mi nezdá.


PS : Doména www.Google.cz je legitimní, ale podvodná viz : LUPA.cz
      Problém je v tom, že ji nelze obejít. Nevíte někdo jak na to? Ti šmejdi to zřejmě blokují, ale proč to se nedá ani pochopit. Možná to má nějaký účel poškodit uživatele našeho fóra, ale to je také jaksi nepravděpodobné stejně jako když by chtěli něco za připojení - nemají ani kontakt.

Editoval neutr (5. 7. 2014 07:37:20)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#2 5. 7. 2014 07:51:17

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Dostupnost na Google.cz - VYŘEŠENO

Tak jsem zjistil, že to není problém jen domény www.Google.cz. Podobně je na tom asi celý svět. Matoucí je skutečnost, že na uvedeném fóru oooforum.org přibývají příspěvky. Nedá se do nich dostat zřejmě pokud nejste přihlášeni přes nějakou konkrétní (asi komerční) stránku.
     Stránky mají povolené vyhledávání, ale nikde info jak se přihlásit. Může to být klidně nějaká kamufláž pro CIA, Al Kaidu, nebo jde o těžbu dat za nějakým nepočestným účelem.
     Nakonec jsem přišel na postup, který snad chodí. Zakážu vyhledávání pomocí rozšířených možností (-oooforum.com). Dostanu podobnou adresu, která funguje : https://forum.openoffice.org/en/forum/v … 45&t=59932. Například odkaz Fórum OpenOffice UK . Prostě se snad vyloučí tyto nepřístupné stránky - a můžeme doufat, že jich není více druhů.

Editoval neutr (5. 7. 2014 07:54:12)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 15. 7. 2014 12:47:04

plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Dostupnost na Google.cz - VYŘEŠENO

Google.cz je řádná doména patřící Googlu. Žádné články neukládá.

Forum OpenOffice má viditelně mizerné servery.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#4 15. 7. 2014 17:01:49

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Dostupnost na Google.cz - VYŘEŠENO

No nevím. Původní článek na Lupě (viz 1. příspěvek) je sice z roku 2005 a předpokládá, že z toho bude soudní spor, ale nikde jsem nenašel něco jako potvrzení, že to dopadlo ve prospěch Googlu inc.
     Tenkrát jsem četl celou diskusi a 1 příspěvek byl ze 13.12.2012. Očekával jsem, že to bude něco jako závěrečná tečka diskuse, ale nebyla.


     Takže je možné, že to opravdu dopadlo, a já jsem hledal málo. Pokud je to tak, tak se musím omluvit za dezinformaci.


     To nepřístupné fórum (ooo.forum.org) nemusí být skutečným fórem patřícím komunitě. Jednoduše to může být nějaká doména vytvořená za účelem spekulace stejně tak jako původně Google.sk a Google.cz. Načítá bůh ví co z existujících fór a proto má stále přední místo ve vyhledavačích.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 15. 7. 2014 22:16:07

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Dostupnost na Google.cz - VYŘEŠENO

Jenom pro jistotu.

Existovalo funkcni forum oooforum.org - to IMHO nenacitalo "nic" - bylo to normalni forum.

Tady pisete o ooo.forum.org - na to jsem zatim nikde pri vyhledavani nenarazil.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#6 17. 7. 2014 10:03:37

plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Dostupnost na Google.cz - VYŘEŠENO

@neutr A proč té Lupě tak věříte, proč čekáte, že tam bude napsáno vše a pravdivě?

whois google.cz


domain:       google.cz
registrant:   MM12383
admin-c:      MM12383
nsset:        MM1543911
registrar:    REG-MARKMONITOR
registered:   21.07.2000 15:21:00
changed:      18.05.2011 23:28:45
expire:       22.07.2015

contact:      MM12383
org:          Google Inc.
name:         DNS Admin
address:      1600 Amphitheatre Parkway
address:      Mountain View
address:      94043
address:      CA
address:      US
e-mail:       dns-admin@google.com
registrar:    REG-MARKMONITOR
created:      18.05.2011 23:28:26

Taky jsem nenarazil na ooo.forum.org, vypadá to na řádnou doménu, kde nejsou žádná diskuzní fóra. Narazil jsem xkrát na téměř nefunkční oooforum.org a přičítám to jejich špatné infrastruktuře - dlouhé prodlevy, výpadky, nedostupnost.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

Zápatí