Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 24. 6. 2014 22:30:37

Len
Člen
Registrace: 24. 6. 2014
Příspěvků: 1

Nelze přečíst dokument

Dobrý den,
nevím, jestli jsem na tom správném místě, ale hrozně bych potřebovala poradit. V Open Office jsem pracovala na dokumentu, ukládala jej a v tu chvíli se mi zasekl počítač, musela jsem jej restartovat. Teď, když onen dokument (přípona .odt) otevřu, místo necelých 100 stránek českého textu se mi objeví 30 stránek plných #######. A to až poté, co musím odkliknout, že chci přečíst kopii/jen pro čtení. Upřímně řečeno, jsem z toho momentálně dost zoufalá a budu ráda za jakoukoli radu. S počítači se příliš nepřátelím, takže moc prosím nějakého spasitele o návod "pro blbce".
Mockrát děkuji!
Lenka

Offline

#2 25. 6. 2014 03:50:59

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nelze přečíst dokument

Lenko jestli se nepletu tak máte problém, který se s velkou pravděpodobností vyřešit nedá. Takhle se přesně projevila chyba jednoho uživatele, který přišel o tuším bakalářskou práci.
     Podobný problém, jen trochu jinačí řeší například jeden uživatel zde Poškozené soubory.odt. Bohu žel řešení problému jsem nenalezl ani na zahraničních fórech.


     Lze tomu úspěšně předcházet tím, že v OOo (AOO i LO) zvolíte možnost "ukládat s kopií". Trošku mne děsí, že by se to mohlo stát i v tomto případě. Prosím Vás upřesněte tento Váš výrok :
"A to až poté, co musím odkliknout, že chci přečíst kopii/jen pro čtení"
?? - Jde o režim předvolený na kartě "Nástroje" > "možnosti" > "ukládat s kopií"?? Pokud ano, tak by se jednalo o chybnou koncepci tohoto nástroje. Ukládal by paralelně řádek po řádku do dvou souborů. Potom by logicky v případě pádu zůstaly obě poškozené.
     Ovšem otevírat kopii je možné, pokud zůstal soubor jako otevřený. Pak ho nelze otevřít jinak, nežli jako kopii. Dobrá zpráve je, že tuto kopii lze uložit pod stejným jménem (raději ale nejprve pod jiným) a původní zblokovaná kopie se následně přepíše (nebo například smaže). Zůstane tam sice jen to, co je v kopii vidět, ale není ztraceno vše. A to je ta špatná zpráva.


     Doporučuji nejprve toto : - Uložit kopii pod jiným jménem (například pozměníte jedno písmenko v názvu - přidáte například podtržítko na konec původního názvu).
     Po uložení kopie otevřete z operačního systému (Windows, nebo Linux ap + OOo vypnuté) adresář, kde poškozený soubor je. Měla byste vidět "kopii" jako stínový soubor se stejným názvem jako originál (bývají vedle sebe - originál klasicky a kopie jako stín). Kopii již uloženou máte, proto se nebojte tuto stínovou smazat. Následně spustit OOo a pokusit se původní soubor otevřít.


      Dejte prosím vědět jak jste postupovala a co bylo výsledkem. Další možnosti jsou místo přepisu a smazání původního poškozeného souboru nainstalovat novější verzi OOo (LibreOffice, nebo ApacheOffice, a nebo i obojí) a pokusit se to otevřít v těchto nejnovějších verzích.

Editoval neutr (25. 6. 2014 03:54:39)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí