Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 23. 6. 2014 07:38:44

Jasonash
Člen
Registrace: 12. 9. 2013
Příspěvků: 7

Zamknutí označení obrázku - VYŘEŠENO

Zdravím, před nějakou dobou jsem psal téma o vytváření "chlívků" na text, které se vyřešilo a až teď jsem se dostal k tomu, že bych potřeboval obrázek na pozadí úplně zamknout.

Jde o to, že mám na celém pozadí obrázek a na tom obrázku je ten "chlívek", kam se píše text. Když omylem kliknu na obrázek na pozadí, označí se a uz se prostě nedá odznačit a bohužel tím pádem nejde označit už ten "chlívek". Jediné řešení je writter vypnout a znovu zapnout. :-)


Jde tento problém nějak vyřešit? Moc děkuji.

Editoval Jasonash (23. 6. 2014 11:50:19)

Offline

#2 23. 6. 2014 11:30:56

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zamknutí označení obrázku - VYŘEŠENO

Nevím jak to děláte, ale možností je víc. Návody, které dále uvádím se obsluhují stejně jak v AOO, tak LO.
     Například nechat stránku "bez odřádkování" (ale i s ním - je to celkem jedno) - to je hned po otevření nového sešitu, nebo přidání stránky - dá se psát jen na začátku.
     Hned zavoláte "FORMÁT" > "STRÁNKA" > vyberete kartu  > "POZADÍ" a v roletce s názvem "Jako" vyberete "OBRÁZEK". Na tohle se pak vůbec nedá kliknout.
     Následně vložíte tabulku - jen 1 sloupec a řádek. V nabídce "TABULKA"  > "Vlastnosti tabulky" vyskočí dialog "Formát tabulky" > "karta TABULKA" zadáte "ROZESTUPY" - nad, pod a podobně, kde nastavíte tabulku kam chcete. V tom samém dialogu pod kartou pozadí můžete nastavit pozadí tabulky i jednotlivé buňky.


     Dále například prakticky totéž, jen uděláte velikou tabulku XxY - přes celou stránku. Bude mít pozadí ze stránky. Pozadí buňky pro zápis nastavíte jako barvu a ostatní buňky uzamknete. Samo sebou nenecháte vykreslit ohraničení tabulky a je to tak jak vlastně žádáte - jen trik s uzamčením buněk tabulky.


     Také můžete udělat jen obrázek jako klikací mapu - při kliknutí na domnělý cíl se spustí makro - například jako dialog, nebo snadněji jako InputBox do kterého se to zapíše. při tom je možné například odemykat jinak uzamčenou mapu a makrem zapsat to co dá uživatel do InputBoxu apod.

     Také lze podobně řešit pomocí sekcí, OLE a jiné triky

Editoval neutr (23. 6. 2014 11:34:17)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 23. 6. 2014 11:48:45

Jasonash
Člen
Registrace: 12. 9. 2013
Příspěvků: 7

Re: Zamknutí označení obrázku - VYŘEŠENO

Vyřešeno pomocí "Hned zavoláte "FORMÁT" > "STRÁNKA" > vyberete kartu  > "POZADÍ" a v roletce s názvem "Jako" vyberete "OBRÁZEK". Na tohle se pak vůbec nedá kliknout."


Takže moc děkuji!

Offline

Zápatí