Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 23. 6. 2014 10:27:46

Xanteus
Člen
Registrace: 3. 6. 2014
Příspěvků: 20

Poškodené soubory odt. a ods.

Ahoj
Používam Openoffice 4 a stalo sa mi minulý týždeň že vplyvom neznámeho víru alebo chybou programu mi z dokumentov zmizol všetok text a nahradila ho iba 0#. Tak som počítač preskenoval na prítomnosť vírov a dal obnoviť dokumenty v Recuve. Obnovilo mi viac ako 8000 súborov väčšinou duplicitných názvov. Väčšina po otvorení ukazuje iba potrebu nastaviť kódovanie ale pri nastavení štandardu windows-1280 sa mi zobrazí iba nezmysli v symboloch a znakoch. Šlo by takéto súbory previesť zasa na text? Ďalším problémom je že súbory,ktoré aj zobrazujú miniatúru sú len zriedkakedy čitateľné. Naopak zo súbormi bez miniatúry je to 30% na 70%. Väčšina súborov vyžaduje nastavenie kódovania ale asi 30% súborov má možnosť "opraviť" po ktorej sa dá z nich separovať text a iné data. Bol by nejaký nástroj,ktorý hromadne vyhľadal tieto data opravil ich a uložil na iné miesto na disku? A samozrejme pôvodný poškodený dokument by vymazal? Niektoré .odt sa nedajú otvoriť ani po zmene koncovky na zip.

Offline

#2 23. 6. 2014 11:48:27

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Poškodené soubory odt. a ods.

Mám podezření, že je to chyba, která se tu již několikrát vyskytla. Podívejte se do diskuse - tady na kartě "Hledat". Naposledy to bylo asi před měsícem. Já jsem jednou viděl úplně prázdný dokument, který měl hodně kilobajtů a v hexaeditoru to ukazovalo, že je to úplně prázdné. Byla to semestrální práce a kluk musel začít odznovu. Proto raději opatrně.
       Možná by stálo za to nainstalovat LibreOffice a pokusit se to otevřít v tomto programu (můžete LO i AOO mít nainstalované souběžně).
       Nejspíš byste sem měl postnout vzorový příklad. Takhle to asi nevyřešíme.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 23. 6. 2014 16:35:05

Xanteus
Člen
Registrace: 3. 6. 2014
Příspěvků: 20

Re: Poškodené soubory odt. a ods.

http://xanteus.nekonecne.net/subory.zip Tu sú súbory.

Nainštaloval som si LibreOffice súbežne z openoffice. Ale žiaľ Libre nevie poškodené súbory otvoriť ani tak ako openoffice.

Editoval Xanteus (23. 6. 2014 17:16:14)

Offline

#4 3. 7. 2014 18:45:51

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Poškodené soubory odt. a ods.

Xanteus napsal(a)

http://xanteus.nekonecne.net/subory.zip Tu sú súbory.

Nainštaloval som si LibreOffice súbežne z openoffice. Ale žiaľ Libre nevie poškodené súbory otvoriť ani tak ako openoffice.


    Zdá sa, že pri obnove zapísal program RECUVE, ktorý ste použil, do týchto súborov obsah sektorov disku, ktoré síce zodpovedajú sektorom dotyčného súboru, ale súbor bol niekym alebo niečim vymazaný a sektory, v ktorých bol pôvodne uložený boli prepísané nejakým iným obsahom. Dovolil som si stiahnuť tie súbory, ale ich obsah vyzerá ako nesúrodá zmes binárnych dát bohvie odkiaľ. Nemá to hlavičku, nedá sa ani identifikovať pôvodca obsahu súboru, ani jeden archivátor ich nedokázal otvoriť, pre istotu a keby náhodou boli v nejakom exotickom formáte, skúšal som 7-zip a RAR (a tie zopár formátov poznajú).


    Obávam sa, že obsah pôvodných súborov, pokiaľ ich nemáte zálohované, tak je stratený.


    Nenadarmo IT-čkári neustále omieľajú mantru zálohovať, zálohovať, zálohovať. Niečo málo na tom možno bude.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

Zápatí