Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 20. 6. 2014 08:47:53

jch
Člen
Registrace: 20. 6. 2014
Příspěvků: 1

Editace legendy grafu

Dobrý den,
nemohu najít v nápovědě OO editaci textu v legendě grafu a tak se obracím na toto Fórum. Mám v grafu dvě datové řady a calc mi do legendy vyhodí 1. řada - sloupec A, 2. řada - sloupec A. Jak mohu zaměnit ony sloupce A za jiný text?
Předem děkuji všem za pomoc.

Offline

#2 20. 6. 2014 12:19:00

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Editace legendy grafu

Tedy nevím zda si rozumíme. Graf načte to, co mu dáte do tabulky. Takže když dáte správně popisky sloupců, respektivě řádků - tak nic přepisovat nemusíte. Podoba grafu - nebo i popisků se dá nastavit, ale je to možná jiné pro každý typ grafu, a možná i pro AOO a LO různě.
      Lze s tím dělat určitá kouzla - například stejně dlouhé texty s vytaženými hodnotami jako popisek, a podobné věci. Nedavno někdo něco podobného řešil.
      Druhou cestou jsou zásahy do polí grafu (textů, vrstev ap.) Takže tam lze propašovat ledasco. Jen se pak asi nedá s takto upraveným grafem už dál manipulovat bez toho, aby se nerozhodil.


      Obecně se do grafu dostanete tak, že na něj kliknete až se objeví úchopové body a pak se podobně dostanete na jednotlivá pole. Také jsem to už někdy popisoval do detailu. mělo by to být tady v Calcu - "hledat" - například úprava grafu ap. Už to bude nějaký rok zpět, ale mělo by to platit stále.

Editoval neutr (20. 6. 2014 12:24:16)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 20. 6. 2014 23:31:42

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Editace legendy grafu

např. v aoo:

datové oblasti, záložka datové řady, vyplníte rozsah pro název

Offline

#4 31. 12. 2014 10:13:04

hibaaryan
Člen
Registrace: 31. 12. 2014
Příspěvků: 1

Re: Editace legendy grafu

Já jsem to dělal zrovna předevčírem. Skutečně lze nakopírovat úspěšně jen jednu buňku, ale když už máme třeba 10 kopii, lze kopírovat tento úsek celý. Takže nejlepší je udělat 1 kopii, zkopírovat ty dvě buňky, vykopírovat na 4 (6, 8. 10 ap) načíst a kopírovat znovu úsek všech buněk.

Offline

Zápatí