Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 9. 6. 2014 11:45:01

Kulhanek2
Člen
Registrace: 23. 8. 2010
Příspěvků: 18

Zmizelo půl dokumentu - VYŘEŠENO

Ahoj,


tohle se mi za léta nestalo ani na Ooo, ani ve wordu - hrozí, že přijdu o několikadenní intenzivní práci a nenahraditelná data!


Používám LibreOffice Verze: 4.1.3.2 na Kubuntu 14.04 LTS.


Pracoval jsem na souboru *.docx, který byl pár dní v naprostém pořádku, ale teď jsem si všimnul, že v otevřeném navigátoru zmizely VŠECHNY nadpisy - jako bych je v textu neměl; ovšem když jsem zkontroloval v textu kliknutím na nadpis, ve stylech mi to na něj skočilo, takže v pořádku... Zdánlivě. Jen mi tedy začalo vrtat hlavou, proč je navigátor nevidí (zobrazené úrovně mám nastaveny správně a vůbec jsem ničím nehýbal, takže...).


A vzápětí jsem si všiml, že mi chybí cca půlka textu - nejen co jsem dnes napsal, ale pravděpodobně též data za několik posledních dní! (Je to odborný text, takže v něm skáču, tak to nelze určit přesně).


Nepřipadá v úvahu, že bych si to dal třeba do bloku a smazal, viz dále:


Působí to na mě spíš dojmem, jakobych třeba omylem něco zapnul (nedovedu si představit co - a rozhodně jsem vědomě s ničím nelaboroval, prostě běžná rutina), co přede mnou skrylo ty nadpisy v navigátoru a pak udělalo bordel i v samotném textu...


Mám totiž - právě z důvodů extrémní důležitosti - ty soubory automaticky zálohované do cloudu Wualou, kde se dají obnovit cca po půlhodinách verze (taková Timemachine). - No a kdykoliv jsem nějakou otevřel, posuvník po straně napřed dal tušit (správně) velký soubor, ale než jsem jej uchopil, tak ve vteřině poskočil a zvětšil se, jakoby se ten soubor ihned sám zformátoval/polosmazal do té zmrzačené velikosti, co mám: půl textu pryč, v navigátoru se neukazují nadpisy (které tam jsou!).


Jiné soubory vypadají v pořádku, ale otevřel jsem jen dva a letmo, protože mám hrůzu, co mi zase pod rukama vyvede...?


Mám pár otázek, především:


1) Dá se to nějak obnovit? Kde se (v linuxu) ukládají ty "záložní soubory", které mám nastavené, aby se ukládaly každou minutu? (Našel jsem jen jeden, jakýsi s koncovkou .bak, který to asi obnovuje při pádu...)


2) Pokud to není poškozené, ale jen nějak skryté, či pekelně zformátované, že se to nějak zneviditelnilo (protože jak je sakra možné, že takhle vidím i ty starší zálohy z Wualy, otevřené "jen ke čtení"?!!!) - O CO BY, PROBŮH, MOHLO PŘIBLIŽNĚ JÍT a jak to vrátit zpátky?


Protože nemůžu dál pokračovat s tímto rizikem, že se mi to změní pod rukama, a že mi to poškodí i další práci, která mimochodem mezitím přibývá, tak propadám docela slušné panice... (zatím píšu na té čínské office, co jsem si nouzově nainstaloval, ale pochopitelně není úplně kompatibilní a hlavně nemám kde pokračovat, dokud to neobnovím...)


Budu vděčný za každou radu nebo tip, jak zabránit dalším škodám a hlavně jak rekonstruovat to původní.


Předem díky za snahu!

Editoval Kulhanek2 (9. 6. 2014 17:23:27)

Offline

#2 9. 6. 2014 14:10:29

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zmizelo půl dokumentu - VYŘEŠENO

Asi 2x se tady objevilo něco podobného, ale ztratila se celá práce. Soubor ukazoval, že je velký až moc, ale po otevření tam bylo prázdno. Postižený to sem postnul. Já jsem se na to díval v hexaeditoru. Hexaeditor ukazoval, že tam není ani písmenko.
      Nepřišli jsme na to a byla to seminárka - kluk musel začít od začátku. Takže tím mohu jen potvrdit Váš důvod k panice.
      Záložní soubory najdete pokud se podíváte na "Nástroje" > "Možnosti" > Cesty. Ještě můžete mít uložené, nebo zapomenuté soubory v dočasných - v "cestách" také najdete kde to je.


      Pokud máte něco na cloudu, tak by možná stálo za to otevřít úplně nový sešit - prázdný, uložený pod stejným jménem. Pokusit se ho obnovit jako kdyby to byl originál. Já ale Wualou neznám.


      Minutové zálohování asi není moc dobré používat. Určitě to hrozně zpomaluje stroj a mohl by to být zdroj potíží. Záloha velkého souboru chvíli trvá a když doba ukládání = nastavenému intervalu nemůže se dít nic jiného, nežli ukládání. Dokonce bych řekl, že tady možná je ten pes zakopaný. Pokud stroj nestačí do minuty vše uložit, začne nanovo a původní stav nemůže být celý načten. - Ale je to jen můj dojem.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 9. 6. 2014 17:22:39

Kulhanek2
Člen
Registrace: 23. 8. 2010
Příspěvků: 18

Re: Zmizelo půl dokumentu - VYŘEŠENO

Hm... tak minutové zálohování (které mi bylo stejně na dvě věci), raděj prodloužím na 3; i když spíš uvažuju, v čem mám psát, protože takhle nespolehlivý program si nemůžu dovolit.

Řešení bylo následující (častý postup):
- koncovku posledního souboru .docx přejmenovat na .zip
- otevřít. Ve složce "word" je soubor "document.xml"
- ten jsem otevřel v textovém editoru

A odteď už je to nestandartní, protože v obyčejných editorech jako gedit jsem viděl jen tu "promazanou" verzi - a spoustu kódu xml.

Napadlo mi ale, zkusit ještě jiné, Bluefish vždy zamrzl a spadl, a další taky... Až to šlo s programem AMAYA!

- odklepnout chybovou hlášku o poškozeném souboru; a KOMPLETNÍ TEXT BYL TAM! Samože i se vším xml sajrajtem, kterého je víc než html
- zkopírovat všechen text do čistého souboru *.txt
- dostat z něj všechen xml hovadiny, což jsem nevěděl jak se udělá, aby se odstranilo vše mezi (a včetně) tagama <>
- takže jsem se na to už vyflák a prostě použil online konvertor, třeba tento: http://textmod.pavucina.com/odstraneni-html-tagu.

Takže text jsem zachránil, ale veškeré formátování se tím ztratí (naštěstí pro mě byly podstatné informace, odkazy a poznámky).

I tak to budu rekonstruovat celou noc. Jo, ale co místo toho, že...

Offline

Zápatí