Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 11. 4. 2009 16:50:30

Amywiel
Člen
Registrace: 11. 4. 2009
Příspěvků: 6

Nesoulad mezi číslováním osnovy a dokumentu

Narazila jsem na zajímavý problém, který mi nepomohly vyřešit ani již vyvěšené články.

Při psaní diplomové práce potřebuji, aby prvních několik stránek nebylo číslováno vůbec a strana č. 1 byla až Předmluva, která se nachází na stránce následující za obsahem. Toto se mi povedlo nastavit pomocí volby Odchylka po kliknutí pravým tlačítkem na číslo strany ve volbě Pole. Odchylku jsem nastavila na -8, což přesně nastaví číslování, jak potřebuji.

Problém nastal při automatickém vygenerování obsahu, který ale obsahuje čísla stran podle fyzických stran, ne čísel stránek, takže Předmluva má v obsahu přidělenu stranu 9 a ostatní je lineárně posunuto.

Prosím, poraďte mi, kterou položku jsem kde zapomněla zatrhnout :-)

Offline

#2 11. 4. 2009 19:05:20

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Offline

#3 12. 4. 2009 09:50:15

Amywiel
Člen
Registrace: 11. 4. 2009
Příspěvků: 6

Re: Nesoulad mezi číslováním osnovy a dokumentu

Děkuji za odkazy, číslování mi už funguje, jak má, tedy alespoň v té části, ze které generuji automatický obsah.

Existuje nějaká metoda, jak se zbavit čísla stránky, tam, kde ji nepotřebuji (prvních a posledních několik stran)?

Pochopila jsem, že by mi v tomto mohl pomoci modul Pagination, já mám ale nižší verzi OO (2.0.2), takže zkoumám jiné možnosti, než se pustím do upgradu.

Offline

#4 12. 4. 2009 10:33:48

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Nesoulad mezi číslováním osnovy a dokumentu

Offline

#6 12. 4. 2009 21:28:16

Amywiel
Člen
Registrace: 11. 4. 2009
Příspěvků: 6

Re: Nesoulad mezi číslováním osnovy a dokumentu

Moc vám oběma děkuji za zajímavé odkazy. Po jejich zběžném prolistování si sice připadám jako debil, protože moje diplomka nemá nic jako pravé a levé strany, pouze ty výchozí pravé :-) ale se zde uvedenými radami, až se mi podaří se všemi prokousat, na nějaké řešení snad přijdu.
Další problém nastane při odevzdání elektronické verze. Je vyžadován formát .doc, takže o celé to martyrium s číslováním zase přijdu :-) ale to je problém školy. Ještě jednou děkuji.

Offline

#7 13. 4. 2009 11:11:46

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Nesoulad mezi číslováním osnovy a dokumentu

pokud je vyžadován formát doc tak bych při psaní diplomky kašlal na vzhled formátování, držel se jen nadpisů, těla textu a vše ostatní řešil až s hotovým dokumentem na MSO.

Offline

Zápatí