Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 23. 5. 2014 11:48:29

LenkaC
Člen
Registrace: 23. 5. 2014
Příspěvků: 14

Střídavé podbarvení řádků - VYŘEŠENO

Dobrý den,
nevíte prosím někdo, jak udělat automaticky střídavé probarvení řádků v tabulce bez ohledu na to, jaké jsou v buňkách hodnoty (resp. podbarvení každého druhého řádku, např. šedá - bílá - šedá - bílá)? Zkrátka pro lepší čtení? Nemohu na to přijít, nenašla jsem ani nikde v dotazech a už jsem to potřebovala využít několikrát.
Velice děkuji za případné rady, LC.

Editoval LenkaC (2. 6. 2014 12:42:34)

Offline

#2 23. 5. 2014 11:58:41

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Střídavé podbarvení řádků - VYŘEŠENO

Dejte podmíněný formát a zadejte 1. podmínku "vzorec" :
MOD(ROW();2)=0
Následně druhou podmínku "vzorec" :
MOD(ROW();2)=1
    Ke každé podmínce si udělejte styl pozadí - ten si pojmenujte nějak vhodně abyste nezapomenula k čemu patří. Toto vložte do první buňky (třeba A1) a kopírujte jen jako "Formát" (dialog vložit jinak, nechat zaškrtnutý jen formát).


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 23. 5. 2014 12:29:26

LenkaC
Člen
Registrace: 23. 5. 2014
Příspěvků: 14

Re: Střídavé podbarvení řádků - VYŘEŠENO

Děkuji, neutr.
Jde takto vytvořený styl "střídání" s přednastavenými barvami nějak uložit, aby byl připraven pro použití ve všech již vytvořených i nových tabulkách?

Offline

#4 23. 5. 2014 13:34:50

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Střídavé podbarvení řádků - VYŘEŠENO

Jedině jako šablona, nebo pomocí makra. Uložte si vzor jako šablonu a tu pak otevírejte. Já bych ale nic takového nedělal. Trvá to jen minutku a proto si myslím, že je to zbytečné. Jde snad jedině o to, abyste si pamatovala nastavení barvy pozadí - aby to nebylo různé v jiných sešitech, ale zase kdo  pozná, že je ve dvou sešitech trošku jiný odstín?
      Zase tento formát lze kopírovat i mezi různými sešity, takže když napoprvé vykopírujete vše do starších, tak pak stačí jen některý otevřít a nakopírovat do nového.

Editoval neutr (23. 5. 2014 13:37:28)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 23. 5. 2014 16:14:23

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Střídavé podbarvení řádků - VYŘEŠENO

LenkaC napsal(a)

Jde takto vytvořený styl "střídání" s přednastavenými barvami nějak uložit, aby byl připraven pro použití ve všech již vytvořených i nových tabulkách?


Buď si musíte upravit výchozí šablonu (viz. Jak změnit výchozí šablonu). Tak docílíte toho, že všechny nově vytvářené sešity Calcu budou mít toto pozadí.
Nebo si takto upravený soubor uložte jako šablonu (koncovka .ott). Tak budou sešity otevírané pouze z této šablony mít toto zvýraznění.


Další možností je si toto zvýraznění uložit jako Automatický formát - volba Formát/Automatický formát/Přidat. Pak můžete zvýraznění použít ve všech sešitech - i v těch dříve vytvořených bez nutnosti kopírování.


Pokud chcete mít podbarvení ve všech buňkách a listech, doporučuji první nebo druhou možnost. Podmíněný formát na všechny buňky nedoporučuji - výrazná zátěž na pamět PC při otevírání všech takových souborů (vždy se znovu testuje podmínka formátu).


Automatický formát můžete využít i na podbarvení celého listu a případně si tak zjednodušit tvorbu šablony.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí