Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 4. 2009 10:41:59

bach1
Člen
Registrace: 10. 4. 2009
Příspěvků: 6

Načtení z několika souborů do listů????

Chtěl bych vědět , jak udělat načtení z několika sešitů cca 40 do 1 centrálního , každý externí xls sešit na svůj list , aniž by pak zůstaly ty externí sešity otevřeny , prostě bych chtěl v centrálním sešitu , aby se mi vytvořilo 40 listů , které budou obsahovat to co každý z těch jednolistových sešitů.

Příklad:
kdyby se mi ty soubory jmenovaly jako třeba zlin.ods , praha.ods , brno.ods , luhacovice.ods atd... cca 40 sešitů, nyní to dělám tak , že si otevřu 40 sešitů a do cílového to provážu, ale je to docela zvrhlé....spíš kdyby šlo vytvořit asi nějaké tlačítko načtení dat a ono co soubor , tak by se vytvořil automaticky list a data se načetla do patřičného listu.

Offline

#2 10. 4. 2009 14:48:58

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Načtení z několika souborů do listů????

Klepněte pravým tlačítkem na "ouška" listů, vyberte Vložit.. a pak variantu Ze souboru. tam si je můžete navybírat.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#3 10. 4. 2009 18:15:47

bach1
Člen
Registrace: 10. 4. 2009
Příspěvků: 6

Re: Načtení z několika souborů do listů????

To se ale nebude dynamicky měnit , já potřebuju ty data průběžně , jak se mi budou ty dílčí sešity měnit , nějaké spíš makro , než tot statické nakopírování , s tím se pak nedá nic dělat , nejde to aktualizovat po změně , zase by se to muselo načítat a jistě pochopíte , že 40 listů je už celkem dost....

Offline

#4 12. 4. 2009 10:21:44

bach1
Člen
Registrace: 10. 4. 2009
Příspěvků: 6

Re: Načtení z několika souborů do listů????

tak nakonec jsem to udělal v excelu makrem , zde je to asi neřešitelné , holt co by jsme chtěli zadara žě? Pokud to jde , tak řekněte někdo chytrý.....

Offline

#5 12. 4. 2009 10:40:05

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Načtení z několika souborů do listů????

bach1 napsal(a)

zde je to asi neřešitelné

Celkem rychle vynášíte soudy. Na základě úplně stejných okolností bych třeba já mohl prohlásit: "zde je to asi neřešitelné , holt co by jsme chtěli za 9000,- , že".

To že se tu nikdo neozval znamená jediné:
1. nikdo z těch co měli čas a chtěli by Vám pomoci neví
2. nikdo z těch co ví a chtěli vám pomoci neměl čas

Offline

#6 12. 4. 2009 17:53:23

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Načtení z několika souborů do listů????

Ide to vyriešiť makrom, stačí ho naprogramovať. Pretože viete programovať makrá v Exceli, mohli ste to skúsiť aj v OO.o wink Pozrite si môj seriál o makrách na inet.sk, môžete tam načerpať potrebnú inšpiráciu... A teraz idem oddychovať, je sviatok, takže viac nepracujem...

Offline

Zápatí