Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 11. 2008 13:01:19

jirina
Člen
Registrace: 2. 11. 2008
Příspěvků: 3

Vkládání obrázků z webu

Potřeboval bych poradit. Na webu si najdu text s obrázky. Pomocí schránky to chci všechno vložit do Writeru. Ovšem místo obrázků se vloží jen zástupce a obrázky se po každém otevření dokumentu načítají z webu. A když nejsem připojen k internetu, nejsou ani obrázky.
Šlo by to nějak nastavit, aby se toto vkládání chovalo stejně jako ve MS Wordu, kdy se obrázky při vložení ze schránky rovnou uloží do dokumentu?
Děkuji

Offline

#2 3. 11. 2008 09:11:04

IrenaS
Administrator
Místo Orlová
Registrace: 7. 5. 2008
Příspěvků: 196

Re: Vkládání obrázků z webu

Taky jsem tohle zkoušela, ale když na webu vyberu celý text i s obrázky a vložím ho do Writeru, tak se mi text vloží, obrázky jen jako prázdné čtverečky a při pokusu o uložení souboru OpenOffice zmrzne. Takže ho musím odstřelit. (Nevím, jestli je tohle chyba.) Když vkládám pouze text - je to v pořádku, OpenOffice funguje jak má.
Zjistila jsem, že obrázky musím zvolit ručně - pravým tlačítkem - kopírovat obrázek a v OpenOffice - vložit obrázek. Pak se mi soubor uloží normálně.
Ono je těžké porovnávat Microsoft Office a OpenOffice - NIKDY to nedělám. Nemůžu porovnávat např. Linux (jakýkoli) s Windows (jakýkoli). To jsou dva nesrovnatelné operační systémy.
Zdraví Ira


Irena Šafářová
redakce portálu

Offline

#3 3. 11. 2008 11:31:20

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Vkládání obrázků z webu

To zamrzání je způsobené tím že se writer nemůže dostat k obrázkům na internetu. Chce to buď počkat než doběhne nastavený timeout pro všechny obrázky nebo to odstřelit - což je rychlejší wink

Offline

#4 3. 11. 2008 12:31:46

jirina
Člen
Registrace: 2. 11. 2008
Příspěvků: 3

Re: Vkládání obrázků z webu

Já nechci porovnávat MS Office s OpenOffice.org. Dělám na Linuxu již několik let a stejně tak s OpenOffice.org.

Jen jsem teď narazil na tento problém, kdy potřebuju dostat větší počet obrázků z webové stránky do Writeru.
To že to jde ručně po jednom, vím. Ale je to vojeb, když se jedná o více obrázků.

Editoval jirina (3. 11. 2008 12:32:28)

Offline

#5 3. 11. 2008 12:35:31

IrenaS
Administrator
Místo Orlová
Registrace: 7. 5. 2008
Příspěvků: 196

Re: Vkládání obrázků z webu

Počkala bych na nastavený timeout (kde se to nastavuje?), ale mě štve, že místo obrázků mám prázdné čtverečky i když dlouho čekám :-( OpenOffice se pak "vzpamatuje" a funguje, ale ty obrázky mě dost vadí.


Irena Šafářová
redakce portálu

Offline

#6 3. 11. 2008 14:01:32

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Vkládání obrázků z webu

nemyslím že by byl ten timeout uživatelsky nastavitelný ... "čtverečky" tam zůstanou proto že writer nic nestáhne, možná pomůže podívat se do: nástroje - volby - internet a nastavit proxy pokud je použita, pokud se jede přes NAT nebo přímo tak by problém bít neměl ... pokud to neblokuje FW.

Offline

#7 3. 11. 2008 14:20:03

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Vkládání obrázků z webu

Úpravy - Odkazy - Rozpojit, obrázky se vloží natvrdo lokálně.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#8 3. 11. 2008 16:46:54

IrenaS
Administrator
Místo Orlová
Registrace: 7. 5. 2008
Příspěvků: 196

Re: Vkládání obrázků z webu

To jsem zkoušela, ale OpenOffice "zmrzne" na cca 10-15 minut. Ony se ty obrázky nakonec ROZPOJÍ ale ta doba je příliš dlouhá, ne?


Irena Šafářová
redakce portálu

Offline

#9 3. 11. 2008 17:41:45

jirina
Člen
Registrace: 2. 11. 2008
Příspěvků: 3

Re: Vkládání obrázků z webu

Výborně, děkuji redakci za odpověď.

Offline

#10 27. 9. 2010 07:02:58

HonzaD
Člen
Registrace: 8. 6. 2007
Příspěvků: 1

Re: Vkládání obrázků z webu

Vím že je to trošku starší, ale navazuje to big_smile

Dají se obrázky vložit přímo do dokumentu?
To jest uložit lokálně přímo do něj..

Offline

#11 27. 9. 2010 10:54:31

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Vkládání obrázků z webu

Vzdyt to mate prave v tom, na co "navazujete", popsane...


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#12 27. 9. 2010 13:40:08

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Vkládání obrázků z webu

IrenaS napsal(a)

... se ty obrázky nakonec ROZPOJÍ ale ta doba je příliš dlouhá, ne?

třeba je to doba kterou OOo potřebuje na to aby se stáhly obrázky z netu a uložily (začlenily do xml schématu a zazipovaly) do souboru. Chtělo by to ozkoušet na různě velkých souborech, třeba má OOo zbytečně nízko nastavený limit na rychlost stahování.

Offline

#13 23. 3. 2014 19:47:47

markoma
Člen
Registrace: 14. 5. 2011
Příspěvků: 14

Re: Vkládání obrázků z webu

redakce napsal(a)

Úpravy - Odkazy - Rozpojit, obrázky se vloží natvrdo lokálně.


Presne toto som potreboval. Je však aj možnosť nastaviť túto voľbu a to na trvalo? To znamená všetky obrázky ktoré budú vložené z webu sa natrvalo uložia v danom súbore?

Offline

#14 23. 3. 2014 20:00:02

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Vkládání obrázků z webu

Tohle není nejšťastnější nápad. Jak tomu rozumím, tak byste chtěl pomocí Writer suplovat download managera. Samozřejmě by se asi dalo makrem automaticky aktualizovat a odkaz rozpojit. Dá se něco dělat pomocí vzorce DDE. Možností je samozřejmě víc, ale nepochopím jak to myslíte.
     Z nějaké konkrétní stránky stahovat pravidelně, nebo jen když se to změní? Když se to "stáhne" tak potom to má samo odstránkovat?.
     Nebo myslíte, že byste potřeboval takovou stránku stahovat 3x za hodinu? Odkazy lze nastavit na časový interval, ale uložit rozpojené - to by se muselo asi doprogramovat.


     Já myslím, že tímhle Writer týrat nemusíte. Existuje hodně různých stahovačů, kde se dá nastavit například jen "obrázky" a podobně. Ty se pak octnou v nějakém adresáří. Writer by snesl nanejvýš několik desítek obrázku a kleknul by.

Editoval neutr (23. 3. 2014 20:11:49)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#15 26. 3. 2014 22:31:40

markoma
Člen
Registrace: 14. 5. 2011
Příspěvků: 14

Re: Vkládání obrázků z webu

neutr napsal(a)

Tohle není nejšťastnější nápad. Jak tomu rozumím, tak byste chtěl pomocí Writer suplovat download managera. Samozřejmě by se asi dalo makrem automaticky aktualizovat a odkaz rozpojit. Dá se něco dělat pomocí vzorce DDE. Možností je samozřejmě víc, ale nepochopím jak to myslíte.
     Z nějaké konkrétní stránky stahovat pravidelně, nebo jen když se to změní? Když se to "stáhne" tak potom to má samo odstránkovat?.
     Nebo myslíte, že byste potřeboval takovou stránku stahovat 3x za hodinu? Odkazy lze nastavit na časový interval, ale uložit rozpojené - to by se muselo asi doprogramovat.


     Já myslím, že tímhle Writer týrat nemusíte. Existuje hodně různých stahovačů, kde se dá nastavit například jen "obrázky" a podobně. Ty se pak octnou v nějakém adresáří. Writer by snesl nanejvýš několik desítek obrázku a kleknul by.


V podstate sa jedná o to že, pre svoju prácu a vytváranie cenových ponúk využívam firemný web resp. obrázky ktoré su tam uložené. Ak si obrázok skopírujem do cenovej ponuky a následne dôjde na firemnom webe k z mene či už uloženia alebo odstránenia obrázku musím to v cenovej ponuke meniť, kedže sa neuložil obrázok ale len odkaz na jeho umiestnenie. V rámci našej ponuky sú asi stovky rôzny ch obrázkov k ktoré využívame. Preto by bolo pre mňa výrazne jednoduchšie keď si už raz vytvorím cenovú ponuku a skopírujem si do nej obrázok z webu budem môcť tuto cenovú ponuku využívať aj v of-line režime

Offline

#16 27. 3. 2014 07:08:23

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Vkládání obrázků z webu

Jste-li svázán s danou firmou pracovním vztahem, pak by asi mohlo jít k obrázkům se dostat i "jinak", ne?
Jinak tomu dotazu stejně moc nerozumím.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#17 27. 3. 2014 10:23:47

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Vkládání obrázků z webu

Aha už té potřebě rozumím. Doporučuji skutečně vkládat odkazy, ale po dokončení sestavy (vložení všech odkazů) otevřít "Úpravy" - předposlední nabídka "odkazy" a tam je máte všechny pod sebou. Postavíte se na první a odkliknete "zrušit" (nebo je tam rozpojit nevím jistě). Tím se řádek zruší a skočí na další. Takže každý řádek odkazu potřebuje asi 2x kliknout a obrázky jsou vložené beze změny.
     Když si uděláte šablonu s textem URL a prvkem tak to jen čas od času provedete jako odkazy. Dík zápisu URL by to mělo jít velmi rychle zadávat a pak stejně rychle rozpojit.


     Stejně si ale myslím, že toho Writer moc neuveze i když asi půjde o nějaké maličké fotky, nebo kreslené symboly ap. Více by měl uvézt Writer LO. Pak bych doporučil také možná samostatné dokumenty vkládané jako sekce. V každém jednotlivém dokumentu by mělo být jen tolik, kolik ještě bez problému uveze. Dokument kam se to vkládá (nejlépe Hlavní dokument) pak pracuje (reálně zobrazuje) jen jednu, či 2 sekce a tím je asi schopen pojmout mnohem více.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#18 11. 4. 2014 10:55:46

luke147
Člen
Registrace: 11. 4. 2014
Příspěvků: 1

Re: Vkládání obrázků z webu

Zdravím.
Myslím, že otázka v tomto příspěvku není stále zodpovězena:

markoma napsal(a)
redakce napsal(a)

Úpravy - Odkazy - Rozpojit, obrázky se vloží natvrdo lokálně.


Presne toto som potreboval. Je však aj možnosť nastaviť túto voľbu a to na trvalo? To znamená všetky obrázky ktoré budú vložené z webu sa natrvalo uložia v danom súbore?

Lze tedy nastavit, aby Writer vždy vložil přímo kopírovaný obrázek a nikoli pouze odkaz?

Offline

#19 11. 4. 2014 11:55:37

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Vkládání obrázků z webu

Ano - ale jsou uloženy embedding (když se Vám složí sešit - je po obrázcích). Pokud je chcete natrvalo a někdy s nimi pracovat, tak je lepší je uložit do adresáře tak jak se to dělá s odkazy běžně - pak rozpojte původní odkaz do netu a odkažte na lokální adresář kam jste si je uložil. Někdy se totiž stane, že sešit kvůli přetížení spadne - a potom byste měl po obrázcích. Takže to co uvádím je "bezpečnější varianta". Ty původní na tom webu už být dávno nemusí :-(


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#20 1. 5. 2014 18:41:02

valaska
Člen
Registrace: 1. 5. 2014
Příspěvků: 1

Re: Vkládání obrázků z webu

Nechápu ty složité návrhy, už léta vkládám obrázky:
1. zkopírovat obrázek do schránky (v prohlížeči dát kopírovat obrázek)
2. ve writeru ctrl+shift+v a vybrat rastrový obrázek

Offline

Zápatí