Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 27. 4. 2014 09:55:17

kolera
Člen
Registrace: 27. 4. 2014
Příspěvků: 5

Automatické vynechání řádku při tisku, pokud je v buňce nula-VYŘEŠENO

Dobrý den
Prosím o radu dá se v Calc nastavit automatické vynechání řádku při tisku, pokud konkrétní buňka v řádku obsahuje nulu?

Můj případ: mám udělanou univerzální cenovou tabulku A sloupec je popis položky B sloupec je počet kusů, C sloupec je cena za kus atd.teď bych chtěl udělat to, že když ve sloupci B bude v buňce počet kusů nula, vynechá se automaticky při tisku celý řádek.

Vím, že by to mělo jít asi přes automatický filtr, ale vůbec nemůžu přijít na to, jak to udělat.
Mám nové LibreOffice 4.2
Potřeboval bych polopatický návod pro lamu, kde a co napsat. Předem díky za radu a trpělivost se začátečníkem. A.Koler


________________________________________________________________
Značím jako vyřešené

;o)

Offline

#2 27. 4. 2014 10:18:36

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Automatické vynechání řádku při tisku, pokud je v buňce nula-VYŘEŠENO

To se může udělat vzorcem například takto :

=IF(SUM(A1:A10=0;"";SUM(A1:A10)

Další možností je například vybírat pomocí automatického filtru kde se dají hodnoty s nulou odfiltrovat - zruší se křížek u kolonky "0".
Také je možné použít standardní filtr nebo i makro které buď řádky skryje, nebo spustí filtr podle předvolby.


     Nejlepší je ale asi úprava vzorcem a zadat do autofiltru neprázdné. Pokud tam zadáte také tiskovou oblast tak nejlépe začít pod roletkou autofiltru. Když to uděláte výše uvedeným vzorcem bez autofiltru tak tam budete mít mezi řádky mezery (tam kde byla původně nula). Takže nejlepší je skutečně autofiltr a buˇb vyblokovat nulu, nebo vzorec který udělá prázdný řádek a pak odfiltrovat "neprázdné".


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 27. 4. 2014 15:37:35

kolera
Člen
Registrace: 27. 4. 2014
Příspěvků: 5

Re: Automatické vynechání řádku při tisku, pokud je v buňce nula-VYŘEŠENO

Díky za rychlou odpověď. Chvíli mi trvalo, než jsem přišel na to jak udělat to co popisujete, protože jsem v tomto uplná lama, ale už to funguje, tak jak jsem chtěl. Pomocí automatického filtru odfiltruji hodnoty s nulou (zruším se křížek u kolonky "0") a při tisku, či uložení do PDF se zobrazí pouze řádky, kde jsem místo nuly napsal počet kusů. Ještě jednou díky.

Offline

Zápatí