Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 23. 4. 2014 05:13:02

homi
Člen
Registrace: 18. 12. 2013
Příspěvků: 28

Zmenseni dokumentu o jednu stranku

V MS Wordu byla moznost zmensit dokument o 1 str., v openwritu jsem tuto moznost nenasel, existuje?
Nemyslim tisk vice stranek na 1 list, ale kdyz ma dokument treba 9 stran a posledni stranka zaplnena z 10-20%, tak bych zmensenil doc na 8 stran bez nejakych slozitych uprav (mazani radku atd.).

Offline

#2 23. 4. 2014 06:05:24

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zmenseni dokumentu o jednu stranku

Tohle půjde asi jen zmenšením písma, nebo formátem odstavců (podobně velikosti písma nadpisů, někdy řádkování aj), nebo podobnými záležitostmi kolem formátů. Například změnit rozvržení stránky - zejména okraje nahoře, dole, levý a pravý okraj. Jinou cestou by bylo vložení sekce, respektive textu v rámcích.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 23. 4. 2014 06:39:37

homi
Člen
Registrace: 18. 12. 2013
Příspěvků: 28

Re: Zmenseni dokumentu o jednu stranku

Takhle jsem to doposud delal, ale u MS to slo automaticky. Nejde to ani u LibreOffice nebo nejaky pluginem? Ale ted jsem i nucen vice tisknout (ne pro sebe) a casto treba tisknu 2 strany na jeden list a pokud je lichy pocet stran, tak je to hodne vyuzitelne.

Offline

#4 23. 4. 2014 07:04:25

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zmenseni dokumentu o jednu stranku

Tohle asi nejde. Ale jsou tu i jiní, kteří s Writerem pracují více. Například by něco mohl vědět ing Pastierik, který napsal celou řadu rozšíření. Nevím jestli to náhodou někam nezabudoval.
     Tohle co požadujete patří mezi reprografické práce, které se například v programu Scribus dělají jen rámci, což Writer (LO, AOO) také umí. Nedávno o tom psal Lukáš Jelínek. rámce Také byste našel jistě dost v nápovědě, ale psali o tom dříve i jiní autoři.


     Můj tip je tento. Vytvořte si originál, který pak ale vkládáte do jiného dokumentu jako textový rámec, který lze přizpůsobit tak jak popisuje Lukáš Jelínek.
     Je samozřejmě možné psát od začátku do textového (textových) rámců, ale pokud máte například dříve připravené texty a potřebujete je různě vměstnat, tak opravdu jako rámec.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 23. 4. 2014 09:30:15

jelinek
Moderátor
Registrace: 2. 9. 2013
Příspěvků: 25

Re: Zmenseni dokumentu o jednu stranku

Bohužel nevím, zda v AOO/LO taková funkce je. Pokud ano, tak pravděpodobně v nějakém makru, ale nepovedlo si mi takové makro najít (totiž i těžko říct, jak by se to mělo jmenovat a tedy co vlastně hledat). Takže je to v tuto chvíli námět na článek, jak takové makro vytvořit.

Jako nouzové řešení lze použít změnu velikosti písma v odstavcovém stylu Výchozí. Nastavte si takovou velikost, aby se dokument vešel na požadovaný počet stránek. Většina stylů má písma nadefinována relativně, takže se to projeví skoro všude (jen někde - například u stylu Předformátovaný text - je to nastaveno absolutně, tam by se to muselo řešit individuálně podle potřeby).

Editoval jelinek (23. 4. 2014 09:30:35)

Offline

#6 29. 4. 2014 20:42:39

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Zmenseni dokumentu o jednu stranku

Automaticky nie, manuálne rôznym spôsobom - najlepšie pomocou typografických rozšírení.

Offline

Zápatí