Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 4. 2014 09:14:37

filius
Člen
Registrace: 2. 4. 2014
Příspěvků: 22
Web

Kopírování řádků - VYŘEŠENO

Omlouvám se za začátečnický dotaz – zkoušel jsem hledat v nápovědě, ale nic jsem nenašel.
Nevíte prosím, jak zkopírovat řádek v tabulce a vložit jej na jiné místo. Při použití CTRL+c / CTRL+v se zkopírovaný obsah rozhází. Jde mi o zkopčení celého řádku včetně jeho formátování atd.

Editoval filius (3. 4. 2014 06:25:00)


Analýza klíčových slov pomocí nástrojů Marketing Miner a Calc.

Offline

#2 2. 4. 2014 11:48:37

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Kopírování řádků - VYŘEŠENO

To Ctrl+C je v pořádku. problém je v tom Ctrl+V. Musíte zvolit vložit jinak a zaškrtnout i formáty (ty implicitně zahrnuty nejsou), nebo také objekty ap.
   Také jde o to, jaký máte na mysli řádek - existují "sloučené buňky", které vypadají jako 1 řádek, ale ve skutečnosti jich tam může být víc a ty se pak vykopírují "rozpojené" - ale myslím, že LO to umí udělat tak jak je originál - sloučeno.
   Když máte formátované šířky sloupců - tak to také rozhodí - a sice na implicitní šířku. Když je tam uspořádání na střed - tak se to překrývá jako kdyby to šlo přes sebe. Otestujte a dejte například "optimální šířku", nebo zarovnejte doleva, či doprava - uvidíte čím to je :-)
   Rozhození by asi hrozilo v případě, že kopírujete HTML formát importovaný z nějakého webu ap. Ale to z Vašeho popisu nevidím.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 2. 4. 2014 19:07:18

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Kopírování řádků - VYŘEŠENO

Označte si myší řádky/sloupce které chcete kopírovat v jejich "záhlaví" - tedy na u řádků na číslech vpravo a u sloupců na písmenech nahoře.
Pravým tlačítkem myši si vyvoláte kontextové menu, kde vyberete kopírovat.
Poté si označte řádek/sloupec a stejným způsobem zvolíte vložit.
Při kopírování řádků se kopírují formáty buněk a formát řádku (tedy výška), formát sloupce (šířka) je nezměněný a musí se upravit.
U sloupců je to obdobné.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí