Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 26. 3. 2014 17:38:06

kohys
Člen
Registrace: 31. 1. 2011
Příspěvků: 6

Kontrola pravopisu při přepínání klávesnice CZ-ENG

Ahoj,

mám drobný, leč trochu otravný problém s Writerem. OS Windows Vista, Openoffice v Angličtině - User interface - English, Locale Settin - Czech, Default Language for document - Czech.

Píši pouze české dokumenty, kontrola pravopisu probíhá normálně. Jenže během psaní textu občas přepnu klávesnici z CZ na ENG (psaní závorek, procent, apod.). Než přepnu klávesnici zpět podtrhává mi kontrola pravopisu všechna česká slova - kontroluje je vůči anglickému slovníku, ve status baru je pro tento text nastavená angličtina. Pak musím tomuto textu nastavit ručně český jazyk (aby se slova kontrolovali vůči správnému slovníku - cz).

Lze nějak předejít tomu, aby openoffice při přepnutí na anglickou klávesnici nehodnotil napsaný text jako anglický, ale zůstával český a pravopis se tedy kontroloval vůči českému slovníku? Chápu, že některých případech to může být účelné - tedy hodnotit jazyk podle toho jaký jazyk je zapnutý v OS, ale mě to nevyhovuje. Rovněž chápu, že asi mohu všechny potřebné znaky psát na české klávesnici, ale nejsem na to zvyklý.

Díky za rady.

Offline

#2 26. 3. 2014 18:13:42

jelinek
Moderátor
Registrace: 2. 9. 2013
Příspěvků: 25

Re: Kontrola pravopisu při přepínání klávesnice CZ-ENG

Nevím o tom, že by to bylo řešitelné na úrovni OpenOffice. Rozhodně to je ale řešitelné na úrovni Windows, protože v rámci přepínání klávesnice lze zvolit pro každou klávesnici nejen její rozložení kláves, ale také národní prostředí. Standardně je k dispozici dvojice česká klávesnice s českým prostředím + anglická klávesnice (USA) s anglickým prostředím (USA). Není problém to změnit, například si dát anglickou klávesnici s českým prostředím, pak k přepínání jazyka v OO nedochází.

Offline

#3 27. 3. 2014 09:25:52

kohys
Člen
Registrace: 31. 1. 2011
Příspěvků: 6

Re: Kontrola pravopisu při přepínání klávesnice CZ-ENG

Díky za odpověď, funguje to. Řešením je tedy mít ve Windows pod jedním jazykem čeština dané dvě klávesnice - s českým a anglickým rozložením.

Offline

Zápatí