Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 20. 3. 2014 12:17:09

jik
Člen
Registrace: 28. 6. 2009
Příspěvků: 43

opakování rámce na stranách

Zdravím,
jak vyvětlit writeru, aby na každé stránce výchozí styl byly rámce, které jsem dal třeba na 1. stranu??

Offline

#2 20. 3. 2014 12:45:56

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: opakování rámce na stranách

Rámce se vkládají ručně. Každý musí mít své vnitřní jméno. Originálně by to mělo být řešeno pomocí plovoucího rámce. Bohu žel tak jednoduché to není, ale možná Vám to pomůže. Viz nápověda:
Změní vlastnosti vybraného plovoucího rámce. Plovoucí rámce nejlépe fungují, když obsahují HTML dokument a jsou vloženy do jiného HTML dokumentu.
     Já s tím mám poměrně špatné zkušenosti, ale vyšlo už mnoho nových verzí od té doby, kdy jsem to testoval.


     Jednou cestou by měly být styly, kde si určíte svůj vlastní s rámcem. To ale nemám otestováno, a nevím jestli tohle někdo někdy zkoušel.
     Jinou cestou je makro, které se spustí událostí. Tam se asi nejlépe nabízí událost vložení jiných nežli alfanumerických znaků. Dát takový znak na začátek svého stylu - respektive šablony a tím by měl vzniknout nový rámec, ale nevím jestli by se dalo snadno nastavit, aby měl stejný obsah jako rámec na první straně. Podobné by to mělo být pomocí sekce.


       Možná s tím někdo jiný má více zkušeností a bude vědět víc. Existuje řešení AOO a LO a oba balíky mají nové verze. To co platilo před rokem už asi nebude relevantní. Takže raději otestujte tvorbu svého stylu a volejte ho jako výchozí například makrem, aby Vám původní zůstalo tak jak je asi nejlepší.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí