Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 3. 2014 11:23:05

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Jak tisknout vybarevný obdélník (obrázek) na pozadí tabulky - VYŘEŠENO

Dobrý den. Mám tabulku a chtěl bych ji podložit velkým jemně šrafovaným obdélníkem, který by měl tedy tvořit pozadí té tabulky. Všechno jsem si udělal, ale nakonec když jsem to chtěl tisknout tak jediná možnost jak se mi to podařilo bylo přenést obdélník "Na pozadí" (volba v menu asociace při kliknutí pravým tlačítkem myši a na "Uspořádání"). Jiné volby jako "přenést dál" nebo "přenést na pozadí" vůbec nefungují ve vztahu k buňkám sešitu. Volba "Na pozadí" funguje přesně jak potřebuji, jenže se úplně ztratí jakákoli možnost editace, objekt už vůbec nejde uchopit, tzn. nijak změnit ani vymazat, jediná možnost je tlačítko "zpět", což je ovšem poněkud hloupý. Nevíte někdo co s tím? Přitom tedy na toolbaru existuje i volba "Na popředí", jenže když mi to nejde uchopit ...??? (verze OpenOffice 4.0.1)

Editoval ludviktrnka (10. 3. 2014 12:16:14)


LibreOffice 5.4.

Offline

#2 10. 3. 2014 11:56:44

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak tisknout vybarevný obdélník (obrázek) na pozadí tabulky - VYŘEŠENO

Ono to jde tím výběrem z panelu pro kresby (taková ta šipka) - tu musíte zapnout jako ikonu, ale musíte se strefit do okraje "drawpage" - tedy toho pozadí. Když pomaličku pojedete přes okraj, tak na moment se změní ukazatel myšli - to je to místo, ne které musíte kliknout. Jde to upravit v podstatě rámečkem, ale bývá rušivý.
     - To, že jste se strefil poznáte hned - objeví se úchopové body. Já tuhle vlastnost používám opačně jako ochranu proti přepisu - ale je to "sklo" - bez nějakého zobrazování. Vy můžete na tomk objektu zvolit jako rámeček "čáry", nebo to nechat jen bez "Rámečku" a použít orámování buňky.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 10. 3. 2014 12:08:53

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: Jak tisknout vybarevný obdélník (obrázek) na pozadí tabulky - VYŘEŠENO

děkuji převelice - šipka z panelu pro kresby funguje i na tenhle objekt "Na pozadí", stačí kliknout kamkoli do prostoru obrázku. Ještě jednou děkuji.


LibreOffice 5.4.

Offline

Zápatí