Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 6. 3. 2014 19:44:58

Sendy
Člen
Registrace: 11. 12. 2008
Příspěvků: 15

pomoc se vzorcem pro přesčasy vyřešeno

Tento problém nelze vyřešit +/- jak jsem uvedl před tím.Přesto Vám děkuji za snahu.Budu to muset dál zapisovat ručně.Dík

Editoval Sendy (6. 3. 2014 20:46:44)

Offline

#2 6. 3. 2014 19:48:48

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: pomoc se vzorcem pro přesčasy vyřešeno

Použijte výpočty v pomocném sloupci (klasické + a -) a jeden celkový vzorec sum(...) pro celkové vyhodnocení.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 6. 3. 2014 20:14:46

Sendy
Člen
Registrace: 11. 12. 2008
Příspěvků: 15

Re: pomoc se vzorcem pro přesčasy vyřešeno

Myslel jsem vytvořit vzorec pro každý řádek (měsíc),aby byl přehled přesčasů v jednotlivých měsících.Ty bych pak sečetl.Klasickým +,- bych musel vytvořit řetězec o délce počtu pracovních dnů v roce (cca 250).Nejde mi o výpočet na konci měsíce,ale o průběžný výpočet,aby byl ihned aktuální stav.

Offline

#4 6. 3. 2014 20:22:51

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: pomoc se vzorcem pro přesčasy vyřešeno

Ono stačí například ve sloupci B (protože ve sloupci A bude datum) dát do buňky B2 číslo - ale nejlépe v celých hodinách - tedy tak aby 8,5 hodiny bylo 8 hodin a 30 minut - dekadický formát. Když by tam byly minutové údaje - byl by větší problém.


     Takže potom v ve sloupci C stačí zadat například pro  buňku(v buňce) C5 "=B5-8+C4". Má to jen malou nevýhodu. Bude se zobrazovat i nula. Vzorec platí od buňky C2 (v buňce C1 by vyběhla chybová hláška, protože nemá předcházející buňku). To ale asi nevadí, protože v A1 by mělo být jméno a v B1 příjmení, nebo obráceně a v C1 třeba jen +/-, a je možné to nechat i prázdné. Když tam bude text tak se nic neděje.


     Problém podle všeho nastane jen když by bylo potřeba vynechat řádky mezi měsíci. Ale i to lze vyřešit jen trošku odlišným vzorcem. V buňce "Cx" zadáme vzorec "=IF(Bx = 0, Cx-1; Bx-8+Cx-1)". Zase tam bude jen ta nula ale i to se dá vyladit. Vzorec může být složitější, ale může vypisovat "něco" jen když je důvod něco vypsat (+, nebo -). Jinak tam nebude nic. Následující vzorec jsem testoval na řádku 20, takže tam ho vykopírujte a otestujte.
     

=IF(B20 = 0 ;IF(C19 = "";"";C19); IF(B20-8+C19 = 0;"";B20-8+C19))

. Tohle se dá ještě vylepšit pomocí podmíněného formátu se dvěma úrovněmi. :
1. podmínka IF(Cx > 0)=true - při splnění se zadá například modré písmo, nebo podklad.
2. podmínka IF(Cx < 0)=true - při splnění se zadá například červené písmo, nebo podklad.
    Ta podmínka nemusí být zadána vzorcem - stačí zadat podmínku z nabádky "buňka je....<,>,<=, <>...Jen je potřeba kopírovat vzorec i s podmíněným formátem.


    Sloupce měsíců pak budou pod sebou, ale není řešen případ, když tam dáte třeba "N", nebo "D". Ale je mi jasné, že v některých případech to vůbec není potřeba. I to by se řešilo dalším vložením podmínky.
     Pak tedy jde jen o to, jestli budou vždy 4 sloupce (3+1 mezera) pro 1 pracovníka a zda se píše stejný den pro každého pracovníka. Otestujte a uvidíte.

Editoval neutr (6. 3. 2014 20:57:52)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí