Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 3. 2014 11:56:49

Neo
Člen
Registrace: 28. 4. 2007
Příspěvků: 6

Jak napsat tečku místo desetinné čárky, aby fungovalo sčítání.

Ahoj, potřeboval bych pro práci v angličtině nahradit naší desetinnou čárku (3,3) tečkou tak jak to používají v angličtině (3.3).
Pokud mám ve formátu buněk v záložce čísla nastaveno číslo tak se po napsání tečky hodnota buňky změní na datum (3.3.2014). Pokud změním formát na text tak to jde napsat, ale zase nefunguje sčítání hodnot v buňkách (=SUM(C1:C4)).
Předpokládám, že to někde půjde nastavit, ale nepodařilo se mi najít kde. Díky za případnou radu.

Offline

#2 5. 3. 2014 12:53:51

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak napsat tečku místo desetinné čárky, aby fungovalo sčítání.

Jako jednorázové přizpůsobení postačuje zavolat "Formát" > "Formát buňky" > záložka čísla a vybrat si libovolný formát s čárkou. To se zobrazí v tom dialogu. Tam je třeba 0,00 a to přepište na 0.00 a otestujte na konkrétní buňce.
     Normálně to funguje tak, že vyberete z dilogu. Tam byste si měl takto nebo podobně vytvořit svůj vlastní formát čísel. Pokud potřebujete nějakou specialitu.


     Nastavení Amerického formátu je podobné "Formát" > "Formát buňky" > Jazyk > Angličtina (USA) > a vedle v prostředním okénku vybrat formát "Generel", nebo podobně v tom samém okénku něco s tečkou. Já zrovna tohle dělám nerad, protože pak to tam zůstane a já na to zapomenu. Samozřejmě jsem se už několikrát divil co se děje  :-)

Editoval neutr (5. 3. 2014 12:56:54)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí